Znamy wszystkich finalistów „Mundialu z Marszałkiem”!

W Lublinie i Czemiernikach odbyły się ostatnie półfinały „Mundialu z Marszałkiem”, czyli turnieju o wyjazd na mecz Polski z Japonią na piłkarskich Mistrzostwach Świata w Rosji 2018.

Znamy już wszystkich finalistów piłkarskiego turnieju „Mundial z Marszałkiem”. W kategorii młodzieżowej (roczniki 2003-2005) o wyjazd na mecz Mistrzostw Świata 2018 Polska – Japonia w Wołgogradzie zagrają UKS Dys, Piątka Kraśnik oraz Zamojskie i Bialskie Lwy. W grupie starszej o nagrodę walczyć będą Oldboje Łęczna, Tifosi, Emiks i KIKS Biała Podlaska. 

Do piłkarskiego turnieju Mundial z Marszałkiem w dwóch kategoriach wiekowych zgłosiło się w ponad 60 amatorskich drużyn z terenu województwa lubelskiego. Rywalizacja w półfinałach, szczególnie w grupie starszej była niezwykle zacięta, a wśród uczestników naszego turnieju nie zabrakło znakomitych byłych piłkarzy, na czele z 14-krotnym reprezentantem Polski Grzegorzem Bronowickim, który przed 12 laty w eliminacjach do Euro 2008 w meczu, w którym biało-czerwoni pokonali wicemistrzów Europy Portugalczyków (2:1), „nakrył czapką” słynnego Cristiano Ronaldo!

Bronowickiego wraz z byłymi gwiazdami Górnika Łęczna: Pawłem Bugałą i Mirosławem Budką w finale Mundialu Marszałka jednak nie zobaczymy! Po zaciętym spotkaniu KS Lublin, który reprezentowali przegrał 0:1 mecz o 1. miejsce lubelskiego turnieju półfinałowego z Tifosi, zespołem naszpikowanym byłymi ligowcami Motoru Lublin oraz Avii Świdnik. Gola na wagę awansu do finału zdobył Krystian Okoniewski. W Czemiernikach awans wywalczyły zespoły z Białej Podlaskiej: KIKS (seniorzy) i Lwy (juniorzy).

Przypominamy! Na zwycięskie zespoły Mundialu z Marszałkiem czeka wspaniała nagroda główna – wyjazd całej drużyny na mecz Mistrzostw Świata Polska – Japonia, który 28 czerwca odbędzie się w Wołgogradzie.

do-pobraniaDO POBRANIA

galeriaGALERIA