Mundial z Marszałkiem – kolejne półfinały za nami!

Znamy już trzech z czterech finalistów piłkarskiego turnieju Mundial z Marszałkiem w kategorii młodzieżowej (roczniki 2003-2005). 20 maja na bocznym boisku Areny Lublin o wyjazd całej drużyny na mecz Mistrzostw Świata 2018 Polska – Japonia w Wołgogradzie, oprócz UKS Dys zagrają także Piątka Kraśnik i Zamojskie Lwy. Oba zespoły okazały się najlepsze podczas półfinałowych turniejów rozegranych we wtorek w Opolu Lubelski i w czwartek w Zamościu.

Piątka w meczu o 1. miejsce pokonała 2:0 Stok Zakrzówek, który wcześniej niespodziewanie wyeliminował, wygrywając 2:1 w półfinale, gospodarzy UKS Dubler Opole Lubelskie.

Zamojskie Lwy, drużyna, na co dzień występująca w wojewódzkiej lidze trampkarzy i przewodząca tym rozgrywkom, w turnieju nie dała rywalom żadnych szans. Już w zmaganiach grupowych pokazała wielką siłę, pokonując wszystkich przeciwników po 4:0: Kryształ I Werbkowice, Gimnazjum nr 1 Zamość i Zespół Szkół z Krasnobrodu! W półfinale zamościanie zwyciężyli 2:1 Wierzbę, a w meczu o 1. miejsce i awans do finałowego turnieju w Lublinie ponownie 4:0 rówieśników z Krasnobrodu.

W zamojskim półfinale warto odnotować występ jedynej w rozgrywkach drużyny dziewcząt. Zespół z malutkiej szkoły z miejscowości Momoty koło Janowa Lubelskiego walczył dzielenie, ale tym razem w rywalizacji z chłopcami był bez szans. Udział w turnieju podopieczne trenera Krzysztofa Rosińskiego zadedykowały chorej koleżance Agnieszce Bielak z Gimnazjum w Janowie Lubelskim, zmagającej się z nowotworem szpiku kostnego, z którą przed kilkoma laty walczyły na Stadionie Narodowym w finale ogólnopolskiego turnieju Z podwórka na stadion.

Do piłkarskiego turnieju Mundial z Marszałkiem w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria A 13-15 lat (roczniki 2003-2005) i kategoria B 35+ (rocznik 1983 i starsze) zgłosiło się 61 amatorskich drużyn z terenu województwa lubelskiego. Ostatni turniej półfinałowy w grupie młodszej odbędzie się 13 maja w Czemiernikach. W grupie starszej dwa półfinały zaplanowano w Lublinie na najbliższą sobotę (12 maja), oraz jeden dzień później w Czemiernikach.

Zwycięskie zespoły czeka wspaniała nagroda główna – wyjazd całej drużyny (12 dzieci plus 12 rodziców-opiekunów oraz trener w kategorii A; 12 zawodników w kategorii B) na mecz Mistrzostw Świata Polska – Japonia w Wołgogradzie 28 czerwca.

galeriaGALERIA