Miliony na 815-tkę

236 milionów to środki, które trafią na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 815 na odcinku Parczew–Lubartów. W ramach inwestycji przebudujemy aż 36 km! Będzie to najszybsza trasa komunikacyjna z Lublinem, pozwalająca na włączenie Lubartowa do ruchu na zapowiadanej trasie ekspresowej S19. Wszystko to jest możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu oraz środkom własnym z budżetu województwa.

Co się zmieni? Poza rozbiórką istniejącej infrastruktury powstaną lub zostaną przebudowane mosty (w tym na rzece Wieprz w miejscowości Szczekarków), a przepusty zostaną wykonane tak, aby małe zwierzęta i płazy mogły się po nich przemieszczać. Przede wszystkim jednak zadbano o bezpieczeństwo pieszych. Z myślą o nich, powstanie przejście podziemne pod nasypem linii kolejowej nr 30 Łuków – Lublin Północ. Dodatkowo szerokie chodniki pozwolą na bezpieczne i swobodne spacery.

Na całym odcinku objętym wnioskiem zaprojektowano ścieżkę rowerową,  która zapewnia ciągłość ruchu rowerowego poza jezdnią drogi wojewódzkiej. Na terenach zabudowanych ścieżka rowerowa zaprojektowana jest przy chodniku, tworząc ciąg pieszy i drogę rowerową. Dzięki tym rozwiązaniom podróże rowerem będą wygodne i bezpieczne.

Od dawna wszyscy czekaliśmy na przebudowę drogi nr 815. Zarząd województwa dokładał wszelkich starań, aby wygospodarować środki na ten cel. Nie ulega wątpliwości, że modernizacja tej drogi znacząco poprawi połączenie pobliskich miejscowości z Lublinem. Nie chcemy tracić czasu dlatego prace ruszą już w połowie lipca – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.