Międzynarodowe targi turystyczne WTM 2016 w Londynie

W dniach 7-9 listopada 2016 roku Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Departamentem Promocji i Turystyki UMWL prezentowali ofertę turystyczną Regionu Lubelskiego na międzynarodowych targach turystycznych World Travel Market 2016 w Londynie.

Kreacja bajkowa na systemie wystawienniczym oraz akcja promocyjna #wegotopoland prowadzona w mediach społecznościowych zachęcała turystów oraz przedstawicieli branży turystycznej z Wielkiej Brytanii i całego świata do odwiedzenia stoiska Polski, a także zapoznania się z bogatą ofertą  Wystawców.

8 listopada odbył się wieczór polski, podczas którego goście mieli okazję spróbować regionalnych potraw, a także wziąć udział w loterii, w której do wygrania były dwa weekendowe pobyty ufundowane przez Zagraniczny Ośrodek POT z siedzibą w Londynie oraz Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną i Małopolską Organizację Turystyczną. Voucher na pobyt w Lublinie i Zamościu wygrały dwie blogerki z Wielkiej Brytanii, które w przyszłym roku przyjadą na obchody 700-lecia Miasta Lublina.

Stoisko Lubelskie odwiedziła również oficjalna delegacja m.in.: ambasador RP dr Arkady Rzegocki, polscy parlamentarzyści, a także podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek i dyrektor departamentu turystyki Joanna Jędrzejewska-Debortoli.

Podobnie jak w latach ubiegłych lubelskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Wśród tematycznych informatorów, folderów i map, przedstawiających atrakcje regionu nie zabrakło konkretnej oferty turystycznej, którą prezentowali przedstawiciele lubelskich biur turystycznych: Watra Travel oraz Gala-Travel. Goście pytali o możliwość aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury, turystykę miejską i kulturalną. Szlak rowerowy Green Velo oraz spływy kajakowe na Bugu spotkały się z największym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Magnesem dla miłośników dziedzictwa kulturowego była informacja dotycząca przyszłorocznych obchodów 700-lecia Lublina, wielokulturowość Zamościa, czy renesansowa zabudowa Kazimierza Dolnego.

Bezpośrednie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa to najważniejsze udogodnienia zachęcające turystów do poznania nowej destynacji w Polsce.

galeriaGALERIA