Lubelskie w obiektywie – do końca października!

Trwa VI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie”. Na prace czekamy jeszcze do końca października. Przypomnijmy, że konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, adresowany jest do wszystkich, którzy fotografują – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Zależy nam na fotografiach z regionu lubelskiego, ukazujących go w różny sposób – od fotografii artystycznej, będącej np. efektem fotograficznych plenerów, poprzez reportażową, w której główną rolę odgrywa człowiek, po dokumentacyjną, pokazującą zmieniający się obraz Lubelskiego, szczególnie w zakresie nowej lub modernizowanej infrastruktury turystycznej, podnoszącej atrakcyjność i szanse rozwoju regionu.

Wśród pierwszych zgłoszeń nadesłanych na konkurs są urzekające plenery z Roztocza, Polesia, a także z okolic Nałęczowa i Kazimierza. Mamy też bardziej wnikliwe, reportażowe obrazki podpatrzone na lubelskim Starym Mieście, ale także podczas lotniczych i balonowych zawodów w różnych miejscach regionu. Czekamy na kolejne zdjęcia w ciekawy, oryginalny sposób pokazujące Lubelskie. W dotychczasowych edycjach konkursu wzięło udział ponad 300 autorów z całego kraju, którzy nadesłali około 1500 fotografii. Najciekawsze pokazywaliśmy na pokonkursowych wystawach oraz w różnych publikacjach promujących region lubelski.

W tym roku termin nadsyłania prac mija 31 października, a później zaprosimy na pokonkursową wystawę i nagrodzimy najlepszych autorów. Nagrodzone i wyróżnione prace znajdą się w katalogu, wydanym w formie kalendarza regionu lubelskiego na 2018 rok. Nagrodami w konkursie są karty zakupowe na sprzęt i akcesoria foto o wartości 750, 650 oraz 550 zł oraz zestawy wydawnictw albumowych regionu. Prace oceni jury złożone z fotografików reprezentujących stowarzyszenia i związki twórcze oraz ze specjalistów promocji urzędu marszałkowskiego.

Konkurs, organizowany przez Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, współfinansowany jest w ramach projektu „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020.

do-pobraniaDO POBRANIA

OK Regulamin VI KONKURSU FOTO Lubelskie. Smakuj życie!

Karta zgloszenia i oswiadczenie VI KONKURS FOTO Lubelskie. Smakuj życie.