Lubelskie smaki w Elizówce

Za nami pierwsza odsłona „Kiermaszu świątecznego”, który tym razem gościł na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce. Wszyscy chętni mogli w minioną niedzielę zakupić lubelskie jadło oraz ręcznie wytwarzane prezenty pod choinkę i świąteczne ozdoby.

Na „Kiermaszu” nie zabrakło niczego, co zgodnie z tradycją powinno znaleźć się na polskim, wigilijnym stole. Bogactwo smaków, zapachów i kolorów mogło zadowolić najwybredniejszego smakosza. Tuż obok zachwycały swoją fantazją rozmaite wytwory rzemiosła artystycznego, głównie z postaci ozdób choinkowych, wyróżniających się artystyczną estetyką i twórczą oryginalnością.

Atrakcją wydarzenia była degustacja świątecznych potraw przygotowana przez mistrzów kuchni ze Stowarzyszenia Lubelskich Kucharzy. Goście „Kiermaszu” zachwycili się smakiem barszczyku z pasztecikami i pierogów z kapustą.

– Jednym z naszych zadań jest wspieranie lubelskich producentów żywności  w promocji ich wyrobów w celu podniesienia poziomu konkurencyjności na rynku produktów spożywczych. Dlatego organizujemy takie wydarzenia, jak kiermasz świąteczny, aby ułatwić dotarcie z naszymi regionalnymi smakami do potencjalnych klientów – podkreśla Sebastian Trojak, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. – Produkty regionalne to dynamicznie rozwijająca się branża spożywcza, ciesząca się w województwie lubelskim rosnącą popularnością. Warto wspierać smaczną i przede wszystkim zdrową żywność, a przy tym przynoszącą dochody coraz większej liczbie mieszkańców naszego regionu.

Pozytywnego nastroju i dobrej zabawy przysporzył koncert zespołu „Fantazja z Księżomierzy, natomiast najmłodsi uczestnicy „Kiermaszu” mogli popróbować swoich sił w konkursie plastycznym z atrakcyjnymi nagrodami na stoisku Urzędu Marszałkowskiego, które prowadzili pracownicy Departamentu Rolnictwa i Środowiska.

 Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, lubelski oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce.

galeriaGALERIA