Lubelskie smaki na Agro-Park w Lublinie

Przed nami największe i najważniejsze spotkanie z sektora AGRO w Polsce Wschodniej, czyli Targi Rolnicze Agro-Park. Wszystkich odwiedzających tę wystawę w dniach 2-3 marca na terenie Targów Lublin zachęcamy do odwiedzenia „smacznego” stoiska z produktami regionalnymi, przygotowanego przez Urząd Marszałkowski.

Czym w 2019 roku zaskoczą Targi Rolnicze w Lublinie? Przede wszystkim największą w historii ekspozycją wystawienniczą. Na powierzchni ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych w dwóch halach wystawowych będzie można zobaczyć maszyny i urządzenia dla rolnictwa, wyposażenie serwisów rolniczych i budynków inwentarskich, elementy budownictwa wiejskiego, chemię, nawozy, środki ochrony roślin, nasiona, a także pasze i dodatki paszowe.

Dla tych, którzy odwiedzą halę „A” i odnajdą charakterystyczne stoisko w czerwonej tonacji z mottem „Lubelskie – Smakuj życie!”, Urząd Marszałkowski wspólnie z lokalnymi wytwórcami przygotował prawdziwą ucztę kulinarną. Na pasjonatów agrotechnicznych nowinek, jak i amatorów dobrego jadła, czekać tu będą m.in. soki i herbatki z firmy Vita Natura Jolanty Chlebek, cebularze i chleb z piekarni Emark, wędliny z gminnej spółdzielni w Wisznicach i sery Jerzego Monia z Krupego. Oprócz przekąsek, na stoisku znajdą się również sycące dania obiadowe. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice zaserwuje zupę chłopską, pierogi i racuchy z makiem, Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego – golasy z kaszy gryczanej z serem i pieremiacze, natomiast LGD Owocowy Szlak z Opola Lubelskiego – zupę rybną i inne smakołyki z ryb. Zapraszamy na degustację!