Lubelskie na Święta – Świąteczny Festiwal Produktu Regionalnego

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Świątecznego Festiwalu Produktu Regionalnego – Lubelskie na Święta, którego organizatorem była Fundacja Odkrywamy Talenty. W Lublinie przy ul. Lubartowskiej 77  zgromadziło się kilkunastu wystawców, zaproszeni goście oraz wielu odwiedzających. 

Festiwal umożliwił prezentację produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych pochodzących z województwa lubelskiego. Regionalni producenci z Lubelszczyzny wystawiali się ze swoimi stoiskami w dniach 29-30 marca. Całe wydarzenie zostało podzielone na część festiwalową i część konferencyjną.

– Mieszkańcy województwa mają możliwość poznania regionalnych specjałów i zakupienia ich na Święta.  W ten sposób wydarzenie w naturalny sposób stało się swoistym miejscem spotkań regionalnych producentów z Lubelszczyzny, którzy mają możliwość wymiany doświadczeń oraz zaprezentowania swojej oferty produktowej – mówił Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Festiwal był idealnym miejscem do odwiedzenia w ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych m.in. poprzez udział lokalnych producentów, rękodzieła i muzyki na żywo.