„Lubelska symfonia krajobrazów” na targach

Sukcesem zakończyła się promocja walorów lubelskiej przyrody podczas 30., jubileuszowej edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. I nie chodzi tu tylko o oblegane stoisko, jakie Urząd Marszałkowski wraz z partnerami wystawił w dniach 1-3 lutego, ale i o triumf wydawniczy Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. To właśnie tutaj drugą (ogólnopolską) nagrodą uhonorowano przygotowany przez Zespół album „Lubelska symfonia krajobrazów”.

Przypomnijmy, że promocja albumu odbyła się za sprawą organizowanego przez PTTK Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej, której uroczysty finał zaplanowano na 2 lutego w Poznaniu. Była to doskonała okazja do nagłośnienia nie tylko wartości wydawniczych samej publikacji, ale i opisywanego w niej dziedzictwa przyrodniczego. A trzeba wiedzieć, że jury konkursu, obradujące pod przewodnictwem prof. dr hab. Janusza Zdebskiego, w uzasadnieniu do przyznanej nagrody napisało, że jest to: „Starannie wydany album ukazujący różnorodność krajobrazów Lubelszczyzny, pełnych barw i melodii, skłaniających do refleksji i zadumy”. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Taka „laurka” od jurorów, a następnie gala finałowa w blasku fleszy, z pewnością zwróciła uwagę na nasze wydawnictwo wielu odwiedzających. A tych poznański TOUR SALON gromadzi co roku około 9 tysięcy. Jak podsumowuje organizator: „To były 3 dni wypełnione spotkaniami tych, dla których podróże są biznesem, i tych, dla których podróże są pasją”. Mamy nadzieję, że wielu z nich, m.in. za sprawą tego wspaniałego albumu, na następną podróż wybierze właśnie Lubelskie!

galeriaGALERIA