Lubelscy żużlowcy u marszałka

Żużlowcy Speed Car Motor Lublin 8 października awansowali do Nice 1. ligi pokonując Stal Rzeszów. Zawody rozegrane w Lublinie były wielkim świętem dla zawodników i kibiców. Drużynę Speed Car Motor Lublin wspiera Samorząd Województwa Lubelskiego. Lubelscy żużlowcy spotkali się dziś z Marszałkiem Województwa Lubelskiego, by podziękować za dotychczasową współpracę.

– To dla nas zaszczyt i ogromna przyjemność, że mamy taką drużynę. Emocje i radość jaką dostarczacie zawodnikom są bezcenne. Cieszę się i jestem dumny z tego, że ponownie mamy drużynę, która nawiązuje do żużlowych sukcesów, o których pamięta wielu kibiców zarówno w Polsce, jak i w Europie – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Drużynę Speed Car Motor Lublin reprezentowali na spotkaniu: Daniel Jeleniewski, kapitan żużlowców ze Speed Car Motor Lublin, Piotr Więckowski, menedżer drużyny oraz Jakub Kępa, dyrektor sportowy Klubu Speed Car Motor Lublin.

– Dziękujemy za wsparcie i pomoc w uzyskaniu awansu do I ligi. Lubelski sport potrzebuje wsparcia ze strony samorządu, sukcesy osiąga się dzięki współpracy – podkreślali członkowie drużyny Speed Car Motor Lublin.

Samorząd Województwa Lubelskiego wspiera lubelski żużel w różnych działaniach i na różnych płaszczyznach, m.in.: występy Roberta Lamberta, czy mecze barażowe Speed Car Motor Lublin.

galeriaGALERIA