Lato w Muzeum Lubelskim

Muzeum Lubelskie przygotowało na sezon letni wiele atrakcji. Własnoręcznie wykonamy kopie archeologicznych zabytków, dowiemy się skąd pochodzi jedwab, poznamy uzbrojenie podziemia antykomunistycznego, przeniesiemy się także w czasie. Na warsztaty zapraszamy dzieci i młodzież od 5 do 16 lat. Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

Atrakcje oferuje nie tylko Muzeum na Zamku, ale również jego oddziały. Brama Krakowska zaprasza na warsztaty artystyczne, a także opowieści o Piastach i Jagiellonach. Uczestnicy będą mogli wydać własne przywileje spisane odręcznie piórem. Muzeum Czechowicza przedstawi sylwetki słynnych lubelskich poetów. W programie warsztatów m.in.: zajęcia plastyczne, czy zwiedzanie wystawy z wykorzystaniem druków edukacyjnych. Dworek Wincentego Pola pod dworkowym kasztanowcem zorganizuje warsztaty literacko plastyczne. Posłuchamy także opowieści o dawnym dworze polskim i jego tradycjach.

Zapraszamy zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane liczące nie więcej niż 25 osób. Obowiązkowe zapisy przyjmujemy pod numerem (81) 537 96 15 lub (81) 537 96 82 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Szczegółowe informacje i program