Lato w CSK

Lato w mieście wcale nie musi być nudne. Idealnym dowodem na to są letnie propozycje Centrum Spotkania Kultur. Liczne wystawy oraz kino letnie na podniebnych tarasach to tylko część wydarzeń, na które warto wybrać się w tym sezonie. Latem w CSK można przenieść się w lata 80.-te, dzięki „Ekspedycja 88`”, podziwiać prace jednego z najpopularniejszych grafficiarzy w Polsce i na świecie oraz oglądać filmy na wielkim ekranie. Co wydarzy się w czerwcu i lipcu? 

Gołe niebo. Kino letnie na dachu.

Zapraszamy do Kina letniego na dachach Centrum Spotkania Kultur. Piękne widoki, wspaniała atmosfera i kino najwyższych lotów. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane:

  • 5 lipca „Paryż na bosaka“
  • 12 lipca „Wiosna smoków“ 
  • 19 lipca „Mocne uderzenie” 
  • 26 lipca „MATANGI / MAYA / M.I.A” 

NAWER / Shapes of Mind – wystawa

Wystawa czołowego przedstawiciela graffuturismu na świecie i jednego z najwybitniejszych polskich twórców ulicznych. Ze sztuką uliczną związany od połowy lat 90. Prace prezentowano w najważniejszych galeriach na świecie (San Francisco, Tokyo, Dortmund, Praga, Berlin, Paryż, Londyn, Monachium, Lyon i w wiele innych). Jego prace słyną z nowatorskiego podejścia do abstrakcji i geometrii, która znajduje się w ciągłym dialogu z przestrzenią publiczną i jej funkcjonalnością. Wstęp wolny!

Rdzawy Jaco – warsztaty deskorolki

„Rdzawy Jaco – warsztaty deskorolki” to unikatowa inicjatywa polegająca na spotkaniach, podczas których uczestnicy poznają świat deskorolki i zdobywają praktyczne umiejętności. Poprzez krótkie wprowadzenie w postaci wykładu, a następnie naukę jazdy, Jacek Harasimiuk, prowadzący warsztaty, pragnie zainteresować uczestników deskorolkową pasją oraz pokazać, że deskorolka sprawia dużą radość i umożliwia poznanie świata wokół siebie. Warsztaty odbędą się 7 lipca od godzin 16.00 (Skwer od ulicy Radziszewskiego).

Żarcie Na Kółkach: Centrum Spotkań Kulinarnych

14 i 15 lipca za sprawą Żarcia Na Kółkach plac przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zamieni się w kolorowy i pachnący smakami z różnych stron świata zlot food trucków – Centrum Spotkań Kulinarnych. Na liście znajdzie się wiele smakowitych food trucków, które zaserwują Wam dania rodem z Korei, Tajlandii, Meksyku czy Ameryki Południowej. Nie zabraknie też klasyków streetfoodu w najlepszym wydaniu. Dla dzieciaków też na pewno znajdzie się coś na ząb. Wstęp wolny!

Ekspedycja ‘88 – Wystawa

Wystawa jest działaniem pilotażowym – procesem budowania spójnej edukacyjnej, etnograficznej i dostępnej powszechnie kolekcji artefaktów z II p. XX wieku w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Wydarzenie daje możliwość bezpośredniego, wręcz dotykowego kontaktu z kolekcją unikalnych artefaktów oraz zastanowienia się, jaką rolę w naszym życiu pełnią przedmioty. Wystawie towarzyszą materiały edukacyjne, ułatwiające samodzielne zwiedzanie, materiały w formie audiodeskrypcji i filmów migowych. Wstęp wolny!

Tarasy widokowe CSK

Tradycyjnie zapraszamy również na tarasy widokowe. Wyjątkowość ogrodów i łąki, która znajduje się na poziomie 5 tkwi w ich prostocie. Ogród zaprojektowano tak, by odzwierciedlał to co naturalne dla naszego regionu, mamy więc krzewy i drzewa owocowe, dzika róża, mięta, arcydzięgiel litwor, trawy i kwiaty polne. Wstęp wolny!

Miejska Pasieka Artystyczna CSK

Serdecznie polecamy również wizytę w Miejskiej Pasiece Artystycznej.  To właśnie na zielonych tarasach mieści się największa w Polsce miejska pasieka. W sezonie można odwiedzać pasiekę, wziąć udział w warsztatach, uczestniczyć w miodobraniu i popróbować miodu prosto z woskowego plastra. Wokół pasieki odbywają się zajęcia praktyczne z budowy ula, wykorzystywania produktów pszczelich czy spotkania związane z ekologią i tajemnicami królestwa pszczół.