Latający rolnicy wylądowali w Lubelskiem

W dniach 5-8 czerwca w województwie lubelskim gościła 39-osobowa delegacja reprezentująca prestiżową organizację „The Flying Farmers Association”. Stowarzyszenie istnieje od 1974 r. i zrzesza około 400 członków. Otwarte jest na każdego rolnika, leśnika lub właściciela ziemskiego, który posiada własny samolot czy awionetkę. Do stowarzyszenia mogą również przystąpić osoby, które prowadzą działalność w przedsiębiorstwach związanych z rolnictwem.

Pierwszym punktem wizyty było zwiedzanie lubelskiej starówki oraz wizyta w Kaplicy Trójcy Świętej. Podczas powitalnej kolacji delegacja miała okazję spotkać się i dowiedzieć więcej o województwie od rodaków, którzy mieszkają i pracują w naszym regionie. Głównym punktem wizyty brytyjskiej delegacji w województwie lubelskim była Akademia Biznesu – Wielka Brytania. Seminarium poświęcone było możliwościom nawiązania współpracy w zakresie wzajemnych inwestycji, rozwoju wymiany handlowej pomiędzy podmiotami polskimi i brytyjskimi,  a  także  szansą realizacji przez polskie firmy kontraktów w Wielkiej Brytanii. Była  to doskonała okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami organizacji m.in. w ramach rozmów B2B. – Cieszymy się, że możemy gościć tak liczną delegację w województwie lubelskim, regionie który bardzo silnie związany jest z branżą rolną- spożywczą, ale także lotniczą. Mam nadzieję, że w trakcie pobytu zasmakujecie lubelskiego i już wkrótce wrócicie na dłużej, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. – mówił marszałek Sławomir Sosnowski, witając gości.  

 

O pierwszych wrażeniach z wizyty mówił Martin Gosling – Przewodniczący Stowarzyszenia. – Co roku odwiedzamy inny kraj, wiele podróżujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem gościnności i otwartości Polaków. Mamy bardzo napięty program, więc chętnie wrócimy na dłużej żeby zobaczyć co jeszcze może nam zaoferować województwo lubelskim. – podkreślał Gosling. O możliwościach współpracy z Wielką Brytanią mówił również przedstawiciel Polsko Brytyjskiej Izby Handlowej – Marek Szejbal. Polska jest większa niż wam się wydaje. Rozwój gospodarczy jest bardzo dynamiczny, co widać również w Wielkiej Brytanii. Polskie produkty, także lubelskie, można spotkać w wielu sklepach na wyspach.

Po konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą lubelskich przedsiębiorców i instytucji, a także posmakować regionalnych przysmaków.

 

Wizyty studyjne

 

Podczas 3-dniowego pobytu goście mieli również okazję wziąć udział w kilku wizytach studyjnych. Odwiedzili  m.in. fabrykę maszyn URSUS S.A.  do której, dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, przejechali elektrycznym autobusem,  zakład Perła – Browary Lubelskie S.A oraz podziemia Browaru Perła, a także siedzibę JMP Flowers – największego i najnowocześniejszego producentem kwiatów w Polsce oraz kompleks Wyspa Wisła. Goście odwiedzili również Instytut Nowych Syntez Chemicznych – Centrum Badawcze Nawozów oraz Laboratorium Związków Bioaktywnych.

 

Celem wizyty The Flying Farmers Association było zapoznanie gości z potencjałem turystycznym i gospodarczym województwa lubelskiego ze szczególnym uwzględnieniem branży rolniczej i rolno-spożywczej. Organizacja wydarzenia przyczyniła się do promocji walorów gospodarczych, inwestycyjnych i turystycznych naszego regionu wśród brytyjskich przedsiębiorców.

 

Organizatorami wydarzenia było Województwo Lubelskie oraz Izba Przemysłowo Handlowa w Lublinie.