Land Art Festiwal

Już od 6 lipca zapraszamy do Bubla Starego nad Bugiem na 7 Land Art Festiwal. Tegoroczny festiwal potrwa 10 dni, a ostatniego dnia (15 lipca) odbędzie się  wernisażowy spacer z artystami. Odwiedź Podlaski Przełom Bugu i przekonaj się, jak w harmonijny sposób instalacja, film czy fotografia mogą współgrać z dziką przyrodą.

Land Art Festiwal to impreza, która od 7 lat wędruje po miejscach szczególnie cennych na mapie województwa lubelskiego, ale nie stanowiących centrów gospodarczych czy kulturalnych. Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest Droga. Każdy z zaproszonych artystów formalnie i artystycznie odniesie się do tego tematu. Projekty będą realizowane przy drodze powiatowej  w okolicach wsi Bubel Łukowiska.

Podlaski Przełom Bugu to region o unikatowych wartościach przyrodniczych, naturalnych i kulturowych. Jest to też odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego. Część prac powstanie na terenie Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim.

Festiwalowi będzie towarzyszyć  Mały Land Art – artystyczne  warsztaty dla dzieci i młodzieży z okolicznych  miejscowości.

Na zakończenie wernisażu odbędzie się koncert Chóru Muzyki Dawnej ze Lwowa oraz plenerowy koncert zespołu Drewutnia. Zrealizowane projekty – dzieła sztuki, pozostaną w przestrzeni po zakończeniu Festiwalu, tworząc dalszą część ,,plenerowych galerii „, które powstają  w tym regionie od  2015 roku.

Zaproszeni artyści to m.in.: Robert Kuśmirowski, Donald Buglass, Sergii Radkevych, Artur Trojanowski, Vlodko Kaufman, Grzegorz Borkowski, Lorenzo Palmeri, Ralf Withaus, Janusz Bałdyga, Vladimir Topij, Tomasz Sikora.

 

Strona internetowa wydarzenia

do-pobraniaDO POBRANIA

7-LANDART-FESTIWAL-PROGRAM

galeriaGALERIA