Kulinarna premiera w Elizówce

Doskonała zabawa z lubelskimi produktami tradycyjnymi czeka wszystkich, którzy 9 i 23 grudnia wybiorą się na zakupy do Elizówki. W te dwie niedziele Urząd Marszałkowski z partnerskimi instytucjami przygotował dla mieszkańców regionu premierową edycję Kiermaszu Świątecznego. To właśnie tutaj, na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego, w hali D będzie można nabyć sprawdzone, najwyższej jakości specjały z ogólnopolskiej Listy Produktów Tradycyjnych oraz inne perełki naszego regionalnego dziedzictwa kulinarnego. I to prosto od producentów! Zapewniamy też szereg innych atrakcji!

W obydwie niedziele swoje produkty oferować tu będzie kilkudziesięciu producentów i przetwórców, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego. W ofercie znajdą się wędliny, miody, oleje, sery, wachlarz wyrobów piekarniczych i cukierniczych oraz soki i słodkie przetwory z lubelskich owoców. Z kolei mistrzowie lubelskiego rękodzielnictwa oferować będą gamę nie tylko bożonarodzeniowych arcydzieł: ozdób, stroików, biżuterii, świec, rzeźb, obrazów, odzieży czy zabawek.

Kiermaszowi towarzyszyć będą występy zespołów muzycznych, które zaprezentują wiązankę świątecznych i ludowych utworów. Dla milusińskich przewidzieliśmy liczne konkursy z nagrodami, a dla wszystkich amatorów dobrego jadła – degustację tradycyjnych potraw wigilijnych.

Spotkajmy się w niedzielę w hali D na giełdzie w Elizówce!

Organizatorami premierowej edycji kiermaszu w Elizówce są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, oddział regionalny Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie oraz Lubelski Rynek Hurtowy SA w Elizówce.