Konkurs dla uczniów „Pszczoły znam i o nie dbam”

Zafascynowanych przyrodą uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych województwa lubelskiego zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy ekologicznej „Pszczoły znam i o nie dbam”, który jest realizowany w ramach kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”. Cenne nagrody rzeczowe trafią nie tylko do najlepszych finalistów, ale i do szkół, których reprezentanci zdobędą najwyższą liczbę punktów w drugim etapie konkursu.

WAŻNE! Termin nadsyłania zgłoszeń wydłużył się do wtorku 29 września do godz. 12:00.

Co warto wiedzieć?

  • Pierwszy (szkolny) etap konkursu będzie polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o pszczole miodnej i jej biologii.
  • Zakwalifikowani do drugiego etapu będą rozwiązywać test wiedzy o pszczole i pszczelarstwie, a także rozpoznawać sprzęt pszczelarski oraz rośliny miododajne.

Jest o co walczyć! W finale będą czekać następujące nagrody:

  • 3 indywidualne nagrody rzeczowe o wartości: ok. 2000 zł (I miejsce), ok. 1500 zł  (II miejsce), ok. 1000 zł (III miejsce),
  • 3 nagrody rzeczowe dla szkół, których reprezentanci zdobędą łącznie najwyższą liczbę punktów w drugim etapie konkursu, o wartości około: 3000 zł, 2500 zł oraz 2000 zł.

O szczegółach piszemy na: lubelskie.pl/pszczoła. 

Do udziału w konkursie zapraszają:

  • Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli, kontakt: tel. (81) 562 80 76, e-mail: sekretariat@pszczelawola.edu.pl (organizator),
  • Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie (współorganizator),
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (współorganizator),
  • Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizator).

do-pobraniaDO POBRANIA

Na górze plakatu znajdują się logotypy współorganizatorów konkursu i ich nazwy: Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Kuratorium Oświaty w Lublinie Poniżej umieszczono napis: „zapraszają uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego do udziału w konkursie”. Centralnym elementem plakatu jest zdjęcie dziewczynki w okularach na żółtym tle, która wskazuje na napis w chmurce, będący jednocześnie tytułem konkursu: „Pszczoły znam i o nie dbam”. Przy chmurce umiejscowiono pszczołę Julkę, element identyfikacji wizualnej kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”, która trzyma okrągły brelok z napisem: „Cenne nagrody rzeczowe dla laureatów i szkół!”. Na plakacie znajdują się podstawowe informacje o konkursie: Nabór uczestników: 22-25.09.2020 Etap szkolny: 2.10.2020 Etap wojewódzki: 21.10.2020 Na dole plakatu umiejscowiona jest informacja, że: Konkurs realizowany jest w ramach kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół” (nazwa kampanii występuje w formie logo). Regulamin znajduje się na stronie www.pszczelawola.edu.pl.