Konkurs dla młodych filmowców przedłużony!

Do 29 maja uczniowie klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego mogą przesyłać autorskie filmy edukacyjne w ramach konkursu „Nakręć się na ochronę środowiska!”. Autorzy najlepszych ekranizacji pojadą na trzy-, dwu- i jednodniowe wycieczki do parku „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim. Przyznamy też siedem wyróżnień oraz nagrody indywidualne za reżyserię, montaż, dla najlepszej aktorki i aktora pierwszoplanowego.

Przypomnijmy, że tematem przewodnim premierowej edycji konkursu jest walka z zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi oraz promocja zrównoważonego rozwoju. Film może być wykonany dowolną techniką, musi jednak ściśle dotyczyć tematyki konkursu i trwać od 7 do 10 minut. Preferowane będą prace uwzględniające walory przyrodnicze lub kulturalne regionu i nowoczesne podejście do tematu. Pamiętajcie, żeby podczas produkcji wytypować: reżysera, montażystę i aktorów pierwszoplanowych. Uwaga: jedna szkoła może wysłać maksymalnie dwie prace, a klasa – jedną.

Konkurs finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach projektu pn. „Przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej dla mieszkańców województwa lubelskiego”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Samorząd Województwa, a siedzibą komisji – Departament Rolnictwa i Środowiska. I to na jego adres należy przesyłać zgłoszenia.

Czekamy na Waszą aktywność i pomysłowość aż do 29 maja!

do-pobraniaDO POBRANIA