Koncert charytatywny dla Krzysia

Poznaj Krzysia Zagrabę. To wesoły chłopiec, który cierpi na Zespół Alstroma. Możesz pomóc w jego leczeniu i rehabilitacji. W najbliższą niedzielę (26 listopada) w ACK UMCS Chatka Żaka odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego zagra Kobranocka. Spotkamy także Przemysława Gąsiorowicza czy grupę Nizar. Dołącz do nas!

Krzyś to wspaniały chłopiec, który uwielbia samochody i książeczki. Tak jak jego rówieśnicy bawi się w berka i dużo się śmieje. Jednak jest coś, co utrudnia mu prawidłowy rozwój – to Zespół Alstroma. Liczba zdiagnozowanych z tym schorzeniem to ok. 1000 osób na całym świecie. Chłopiec ma wrodzoną chorobę siatkówki oka, powodującą całkowitą lub częściową utratę wzroku. Krzyś słabo widzi, przeszedł poważną chorobę serca. Jego schorzenie obecnie jest mało znane i nieuleczalne. Grozi mu też całkowita głuchota, cukrzyca, choroba serca i płuc. Jego choroba postępuje z wiekiem. Aby mógł funkcjonować niezbędne jest leczenie i regularna rehabilitacja, która jest dość kosztowna.

Zapraszamy wszystkich, którzy zechcą wesprzeć finansowo Krzysia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. Podczas koncertu odbędzie się aukcja charytatywna. Organizatorzy przewidzieli również losowanie atrakcyjnych i wartościowych przedmiotów według numerów biletów.

Tu poznasz Krzysia bliżej

Szczegóły wydarzenia