Kiermasz wielkanocny na placu Zamkowym w Lublinie

W miniony weekend obył się kiermasz wielkanocny organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Na palcu Zamkowym w Lublinie na uczestników czekało blisko 40 wystawców ze zróżnicowanym asortymentem. Niespodziankę dla gości kiermaszu przygotował również wicemarszałek Grzegorz Kapusta. 

24 i 25 marca przechadzając się po placu Zamkowym w Lublinie mieliśmy okazję zapoznać się ze zróżnicowaną ofertą stoisk kiermaszowych. Na smakoszy czekały wyroby garmażeryjne, kiełbasy, szynki, sery wiejskie, makarony, wyroby piekarnicze, miody, bigos, syropy, konfitury, soki owocowe, i oleje tłoczone na zimno. Nie zabrakło również przysmaków z Listy Produktów Tradycyjnych.

Dziękuję wszystkim gościom kiermaszu za przybycie na plac Zamkowy. To dla Państwa kilkudziesięciu wystawców prezentuje swoje wyroby, z których słynie nasze województwo. Cieszę się, że pielęgnujemy to co nasze, Lubelskie. Dzięki przywiązaniu do tradycji i wysokiej jakości produktom promujemy nasz region -mówił Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego.

Na kiermaszu nie zabrakło również rzeczy dla fanów rękodzieła, którzy mogli nabyć witraże, obrazy na deskach, biżuterię, torby, obrusy, kartki świąteczne, stroiki, rzeźby czy zabawki świąteczne.

W niedzielę (25 marca), poza ofertą stoisk, na odwiedzających kiermasz czekało wspólne gotowanie. Niespodziankę uczestnikom kiermaszu przygotował wicemarszałek Grzegorz Kapusta, który przyrządził aromatyczny barszcz świąteczny zgodnie z tradycyjną recepturą.

galeriaGALERIA