III Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego w Kraśniku

W niedzielę, 12 maja w Kraśniku odbył się III Ogólnopolski Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. W zawodach, których celem było propagowanie aktywności fizycznej w rodzinnym gronie, wzięło udział 140 uczestników z różnych zakątków Polski. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, który podkreślił znaczenie aktywności fizycznej wśród różnych grup społecznych i środowiskowych oraz życzył wszystkim sportowcom samych udanych zagrań.

W rodzinnym turnieju drużynowym rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach, w których rodzic, babcia lub dziadek grali z dzieckiem do lat 13 lub w wieku 14-17 lat. Równolegle z nim rozgrywane były zmagania indywidualne.

W kategorii I najlepszą rodziną okazali się Artur i Tomasz Słomka z Niedrzwicy Dużej. Puchar Ministra Sportu i Turystyki za zwycięstwo w II kategorii otrzymali Marcel i Artur Domańscy ze Stróży – Kolonii. W finale turnieju open spotkali się Paweł Kozieł z Lublina oraz Ihor Zavadsky z Zamościa, którzy stworzyli wspaniałe widowisko, będące jednocześnie wspaniałą promocją tenisa stołowego. Po emocjonującym spotkaniu, lepszy okazał się Paweł Kozieł, zwyciężając w stosunku 3:2. Uczestnicy zawodów podkreślali wzorową organizację oraz świetną atmosferę, która panowała podczas niedzielnego wydarzenia.

Zadanie było finansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Miasta Kraśnik.

galeriaGALERIA