W dniach od 13  do 15 maja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbył się I Turniej o Puchar Marszałka w e-piłce nożnej FIFA20 „Lubelskie 2020”. W zmaganiach wzięło udział 9 zespołów: Chełmianka Chełm, Wisła Puławy, Stal Kraśnik, Avia Świdnik, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Podlasie Biała Podlaska, Hetman Zamość oraz Górnik Łęczna. Turniej odbywał się w dwóch grupach, gdzie z każdej dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów.

15 maja zostały rozegrane mecze półfinałowe i wielki finał wyczekiwany przez kibiców, w pierwszym półfinale mieliśmy okazję zobaczyć zmagania Sebastiana Całki (Podlasie Biała Podlaska) z Rafałem Dobrzyńskim (Chełmianka Chełm) w regulaminowym czasie gry był remis (1-1) dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę i w 120 minucie spotkania Sebastian Całka zdobywa bramkę na wagę awansu do finału i wygrywa spotkanie 2-1. W drugiej parze 1/2 finału spotkali się Jakub Zieliński (Stal Kraśnik) i Arkadiusz Korolczuk (Orlęta Radzyń Podlaski) w tym meczu wystarczyło 90 minut aby kolejny półfinalista zameldował się w finale, wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a mecz zakończył się awansem Stali Kraśnik (2-1).  W meczu o 3 miejsce mogliśmy zobaczyć Arkadiusza Korolczuka i Rafała Dobrzyńskiego których zacięty pojedynek 3-2 zakończył się na korzyść Orląt. W finale znów dogrywka okazała się szczęśliwa dla Podlasia Białej Podlaskiej i Sebastiana Całki, grającemu przeciwko Jakubowi Zielińskiemu ze Stali Kraśnik,  regulaminowy czas gry nie rozstrzygnął pojedynku i dopiero w dogrywce padła bramka przesądzająca o zwycięstwie (2-1). Puchar na Podlasiu !! Dla zwycięzcy trafi również nagroda specjalna od Damiana Szymańskiego obecnego piłkarza AEK Ateny, wychowanka MUKS Kraśnik, zawodnik przekaże swoją klubową koszulkę z autografem.

Wydarzenie było komentowane przez duet ekspertów, Tomasza Jasinę i Arkadiusza Onyszko.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, AZS UMCS Lublin i Lubelskie Centrum Konferencyjne.