Europejski Festiwal Smaku

Europejski Festiwal Smaku to wielkie święto muzyki, kuchni i kultury włoskiej. Bułeczki z kardamonem Józefa Piłsudskiego, prezentacje i pokazy kulinarne, gotowanie z gwiazdami – to już niebawem. Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty, wystawy, konkursy i wiele atrakcji. Spotkajmy się na wspólnym gotowaniu! Festiwal potrwa do 10 września.

Jak co roku na gości Europejskiego Festiwalu Smaku czeka mnóstwo atrakcji kulinarnych i kulturalnych. Każdy znajdzie coś dla siebie! Dla pasjonatów kultury odbędzie się prezentacja gotyckiej Piety z nieistniejącego kościoła w Konopnicy, spotkania i wernisaże literackie, spektakl w plenerze czy warsztaty fotograficzne.

Na fanów kuchni czeka prawdziwa uczta. W 7 najlepszych restauracjach Lublina turyści będą poznawać smak 7 wieków historii miasta. Ponad to konkurs Good Chef 2017 – II edycja prestiżowego konkursu dla najlepszych szefów kuchni. Aktorzy polskich seriali ugotują regionalne potrawy lubelskie. Chętni będą mieli szanse zobaczyć kunszt i umiejętności polskich i włoskich kucharzy podczas pokazów na Scenie Smaku.

Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert gwiazd włoskiej estrady. Na Arenie Lublin wystąpią prawdziwe legendy: Al Bano & Romina Power, Drupi, Sabrina oraz Stefano Terrazzino.