Festiwal Podróży i Reportażu Kontynenty

Od 17 do 19 listopada wspólnie wybierzmy się w podróż dookoła świata. Wybitni goście, warsztaty, kino, wykłady dla dzieci – to wszystko niebawem w Centrum Spotkania Kultur podczas Festiwalu Podróży i Reportażu Kontynenty. Spróbujmy dzięki opowieściom zrozumieć sens podróżowania.

Pierwszego dnia podczas Kontynenty Kids dowiemy się jak wygląda życie codzienne dzieci na kilku kontynentach. W jakich językach mówią? Jakie mają zwyczaje? Dlaczego dzieci na pustyni noszą turbany i długie, białe szaty? Opowie o tym Zdzich Rabenda. Staniemy także oko w oko z dzikimi zwierzętami i wyruszymy na Bliski Wschód.

Tego samego dnia o życiu w Azji opowie Anna Jaklewicz. Podczas pokazu odwiedzimy typowy mongolski dom i dowiemy się dlaczego co kilka miesięcy właściciele przenoszą go w inne miejsce. Poznamy także zwierzęta żyjące na Gobi – dwugarbne wielbłądy oraz dinozaury, które żyły tam miliony lat temu.

Drugiego dnia poznamy niesamowitą historię z „Wyspy szczęśliwych dzieci”. Spotkamy się także z Moniką Bułaj, która nieustannie podróżuje po Europie, Azji i Afryce tworząc przy tym fascynujące filmy dokumentalne. Czym tak właściwie jest Europa Środkowa, a czym Wschodnia? – opowie Robert Makłowicz. Spotkamy się również z ludźmi oceanu i senegalskimi zapaśnikami.

Zwieńczeniem festiwalu będą warsztaty i projekcje filmów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dla rodziców chcących podróżować „Warsztaty dla mamy i taty: i Ty możesz zostać podróżującym rodzicem”, dla pasjonatów fotografii „Jak pracować ze swoimi zdjęciami? Techniki obróbki fotografii”. Fani dwóch kółek dowiedzą się jak właściwie przygotować się do podróży rowerowej.

Bilety i szczegółowy program