Ferie w województwie lubelskim

Od 29 stycznia w województwie lubelskim rozpoczynają się ferie zimowe. Instytucje kultury proponują dzieciom i młodzieży szeroki wachlarz atrakcji. Dowiemy się jak dawniej spędzano czas bez telefonów, zbudujemy na nowo dawny Lublin czy namalujemy komiksy! Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

W Muzeum na Zamku zajęcia zaczynają się 30 stycznia i potrwają do 9 lutego. Na chętnych czekają warsztaty, gry i zabawy. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak żyły i bawiły się dzieci 100, 200 czy 500 lat temu, stworzą własne dzieła sztuki, poznają charakterystyczne dla regionu tkaniny i hafty, a następnie wykonają inspirowane ludowymi motywami własne prace.

Szczegółowe informacje

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza od 29 stycznia do 2 lutego. Poza licznymi historiami, grami i zabawami przygotowano również ofertę dla osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Szczegółowe informacje

Od 27 stycznia do 11 lutego zapraszamy do CSK gdzie odbędzie się Board Mania – Festiwal gier planszowych i karcianych. Uczestnicy poznają wiele ciekawostek dotyczących gier bez prądu. Rodziców z dziećmi w wieku od 4 do 10 lat zapraszamy na „Board Manię Kids”. Podczas festiwalu będzie funkcjonować wypożyczalnia gier oraz wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym gry i zabawy animacyjne. Dodatkowo na uczestników będą czekać konkursy z nagrodami!

Szczegółowe informacje

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna organizuje warsztaty tworzenia komiksu! Zajęcia poprowadzi utytułowany rysownik Tomasz Wilczkiewicz, autor komiksów przedstawiających lubelskie legendy. Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

LROT – warsztaty komiksu

27 stycznia zapraszamy do Teatru Muzycznego w Lublinie na musical „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery. Musical jest zabawny, obfity w komediowe wręcz dialogi i sceny, ale odnajdziemy w nim także rozważania nad sensem życia, poszukiwaniem przyjaźni i miłości, dobrocią, tolerancją.

Szczegółowe informacje