Dom Polski Wschodniej w Brukseli zaprasza do udziału w konferencji „Europejska wartość dodana Polityki Spójności w regionach”, która odbędzie się 21 listopada 2017 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli. 

Celem konferencji będzie zaprezentowanie stanowiska Polski i regionów Polski wschodniej, w kontekście wybranych aspektów budowy nowej, zreformowanej Polityki Spójności po roku 2020. Jednym z kluczowych tematów poruszony podczas konferencji będą efekty i przyszłość Programu Polska Wschodnia. Pragniemy pokazać, że ten program w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju naszych regionów i że widzimy potrzebę jego dalszej kontynuacji. Wraz z władzami naszych pięciu regionów, współgospodarzem wydarzenia będzie Krzysztof Hetman, eurodeputowany i członek Komisji REGI Parlamentu Europejskiego. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali wysocy rangą przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Komitetu Regionów. Wydarzenie przygotowywane jest we współpracy z Wydziałem Polityki Regionalnej Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE.

Wydarzenie ma być okazją do zaprezentowania pozytywnego polskiego przekazu w sprawie przyszłości Polityki Spójności i Programu Polska Wschodnia, w oparciu o zdobyte doświadczenia z realizacji tych polityk w Polsce. Podczas konferencji zostanie zaprezentowane stanowisko regionów Polski Wschodniej zawierające propozycje i rekomendacje na rzecz przyszłości Programu Polska Wschodnia w kolejnej perspektywie finansowej UE. Stanowisko jest aktualnie przygotowywane przez Departamenty Polityki Regionalnej naszych Urzędów Marszałkowskich.

Podczas konferencji głos zabiorą m.in. marszałek Sławomir Sosnowski, minister Jerzy Kwieciński, Poseł do PE Krzysztof Hetman oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej i Europejskiego Komitetu Regionów.

do-pobraniaDO POBRANIA

Conference programme

Rejestracja