Droga Piotrków – Wysokie oficjalnie otwarta

Zmodernizowana trasa między Piotrkowem a Wysokim została oficjalnie udostępniona kierowcom. Marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski dokonał symbolicznego otwarcia 18-kilometrowego odcinka znajdującego się w ciągu drogi wojewódzkiej 835. Całkowity koszt zadania to prawie 64 miliony złotych.

Droga nr 835 mierzy 225 km, łączy Lublin z Grabownicą Starzeńską na Podkarpaciu i jest najdłuższą drogą wojewódzką w Polsce.   

To niezwykle ważna droga nie tylko dla mieszkańców, ale również dla tranzytu krajowego i międzynarodowego. Jestem przekonany, że ten nowo otwarty odcinek przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz w znacznym stopniu poprawi komfort jazdy – mówił marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Wzdłuż wyremontowanego odcinka wybudowane zostały drogi serwisowe jak również powstało 10 kilometrów ścieżek rowerowych. Całkowity koszt inwestycji to 63,8 mln zł, z czego 49 mln zł to środki pochodzące z dofinansowania z Unii Europejskiej. DW 835 to też kolejna oddana „niepodległościówka” czyli droga wybudowana w ramach projektu „100 km dróg w każdym powiecie województwa lubelskiego na 100-lecie niepodległości”.

galeriaGALERIA