Dożynki Wojewódzkie 2017-zaproszenie

Już w najbliższą niedziele odbędą się Dożynki Wojewódzkie w Radawcu! Będziemy wspólnie świętować zakończenie żniw. Dziś poznaliśmy tegorocznych Starostów Dożynek Wojewódzkich. Przed nami występy, koncerty i wiele atrakcji. Zapraszamy!

Starościną w tym roku jest Grażyna Pietrak, która z mężem Janem prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w uprawie roślinnej. Oprócz pracy w gospodarstwie pani Grażyna od wielu lat działa na rzecz dobra wspólnego, a od 7 lat pełni funkcję sołtyski w miejscowości Moszna w gminie Jastków.

Starostą jest Andrzej Wojciech Gajda, który wspólnie z żoną Małgorzatą prowadzi gospodarstwo rolne. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Pan Andrzej wciąż się rozwija i realizuje nowe pomysły, od początku korzysta z możliwości dofinansowania ze środków unijnych. Na zakup maszyn rolniczych otrzymał wsparcie  300 tys. zł z PROW na lata 2007-2013.

Na tegorocznych dożynkach z pewnością nie zabraknie atrakcji. Pachnący chleb, regionalne produkty, gry i zabawy dla świętujących – to wszystko przed nami. Na najmłodszych będzie czekało wesołe miasteczko. Dla nieco starszych odbędą się wystawy maszyn rolniczych, jak również prezentacja klubu żużlowego SPEED CAR MOTOR LUBLIN. Będzie można podziwiać najpiękniejsze wieńce dożynkowe z całego regionu. Oprawą muzyczną zajmą się zespoły ludowe, zaś gwiazdą wieczoru będzie Natalia Nykiel.

– Święto Plonów to czas wyrażenia dumy z przynależności do wspólnoty, którą łączą wspólne wartości: umiłowanie rodzimej ziemi, szacunek do pracy i chleba. Ten szczególny szacunek do chleba wyróżnia nas spośród innych narodów. Podczas dożynkowego obrzędu dzielimy się nim i dziękujemy tym, którym go zawdzięczamy. Będzie to doskonała okazja do wspólnego świętowania i docenienia pracy rolników. 27 spotkajmy się w Radawcu. – zaprasza marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski

do-pobraniaDO POBRANIA

Program Dożynki Wojewódzkie 2017