Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniach 10-12 maja w całym województwie odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Akcja, w której beneficjenci otwierają swoje drzwi dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Tegoroczne obchody DOFE połączone były ze świętowaniem 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Szereg atrakcji czekało na mieszkańców województwa lubelskiego. Mieliśmy okazję spędzić weekend majowy na wodnej majówce w Jelonku, lub poczuć styl w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W Kraśniku czekał na nas dzień strażaka a w Janowie Lubelskim mogliśmy zostać uczestnikiem wycieczki terenowej „Tokuj z głuszcem”. Najwięcej wydarzeń czekało na nas w Lublinie. Chętni mogli wziąć udział w zwiedzaniu multimedialnej wystawy historycznej „Więźniowie Majdanka”, w wycieczce edukacyjnej w Centrum Symulacji Medycznej czy też zobaczyć Wytwórnie Smakowitości – PiecZone. 

Wielki finał miał miejsce na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 12 maja. Podczas rodzinnego pikniku mieszkańcy mieli okazję zobaczyć pokazy tańca w wykonaniu zespołu tańca ze szkoły BP Dance, Lubelskich Czaderek, grupy tanecznej ze szkoły tańca ATP, zespołu FUX z MOK Świdnik oraz Szkoły tańca Casa de la Danza Konrada Dąbskiego z animacjami. Były także pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz Akademii Karate Daniela Iwanka. Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych w strefie gier i zabaw zlokalizowanych w Parku Saskim. 

Niewątpliwie największą atrakcją były wieczorne koncerty zaproszonych gwiazd Natalii Szroeder i Sylwii Grzeszczak. 

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały weekend. Już dzisiaj zapraszamy za rok! 

galeriaGALERIA