Deszczowy rajd Green Velo po Roztoczu

Blisko 70-kilometrowa trasa rajdu roztoczańskim odcinkiem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo okazała się dość trudna i wymagająca, ale nie zniechęciła uczestników. Nawet deszcz nie był w stanie popsuć im nastroju i niemal wszyscy dojechali do mety w Zamościu.

Rajd odbył się w sobotę 8 października, a organizatorami byli: Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Departament Promocji i Turystyki oraz UM Zamość i UM Zwierzyniec.
Pomimo odbywającego się w tym samym czasie innego rajdu – X Jubileuszowej Złotej Jesieni na Roztoczu z Radiem Lublin, w wyprawie wzięło udział ponad 70 rowerzystów, w tym rodzice z dziećmi.
Trasa wiodła ze Zwierzyńca do Zamościa przez: Szczebrzeszyn, Nielisz i Wysokie. Nad zalewem w Nieliszu zaplanowano postój w nowym punkcie MOR Green Velo, czyli miejscu obsługi rowerzystów, a w Wysokiem zwiedzanie ciekawej Regionalnej Izby Pamięci. Meta na zamojskim Rynku Wielkim należała do najprzyjemniejszych chwil rajdu, bo pod namiotami czekał na uczestników ciepły posiłek, bardzo ważny w ten chłodny i deszczowy dzień.

Więcej o Wschodnim Szlaku Rowerowym: www.greenvelo.pl

galeriaGALERIA