17 września obchodzimy 77. rocznicę agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. Uroczyste obchody w Lublinie rozpoczną się mszą świętą w kościele pobrygidkowskim w intencji ofiar poległych na Kresach Wschodnich i w Katyniu oraz zmarłych na zesłaniu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin i Marszałek Województwa Lubelskiego.
Kolejne uroczystości odbędą się przy pomniku Matki Sybiraczki (obok Centrum Kultury). Po odegraniu hymnu narodowego i hymnu Sybiraków będą m.in. wystąpienia okolicznościowe, występy młodzieży szkolnej, apel pamięci i salwa honorowa.

O godz. 14.00 obchody przeniosą się na ul. Głęboką, gdzie zebrani złożą kwiaty i zapalą znicze pod pomnikiem Ofiar Katynia. Na zakończenie uczestnicy uhonorują pamięć poległego ppor. Jana Bołbotta pod tablicą pamiątkową w gmachu Collegium Iuridicum KUL przy ul. Spokojnej.Zachęcamy do uczestnictwa w obchodach i zapoznania się ze szczegółowym programem:

Program uroczystości 77. rocznicy agresji Rosji Sowieckiej na Polskę (17 września br.):
– 11.00 Msza św. w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej (pobrygidkowski) przy ul. Narutowicza 6 w Lublinie w intencji ofiar agresji sowieckiej 17.09.1939 r.
– 12.00 Przemarsz na Plac Dzieci z Pahiatua (obok Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12)
– 12.00 Uroczystość przy pomniku Matki Sybiraczki:
– odegranie hymnu narodowego
– powitanie uczestników uroczystości
– odegranie hymnu Sybiraków
– wystąpienia okolicznościowe
– okolicznościowy występ młodzieży szkolnej
– apel pamięci
– salwa honorowa
– złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Matki Sybiraczki
– odegranie melodii „Cisza…”
– 13.30 Przejazd autobusem na ul. Głęboką
– 14.00 Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Ofiar Katynia przy ul. Głębokiej, odegranie melodii „Śpij kolego…”
– 14.20 Przejazd autobusem na ul. Spokojną 1
– 14.30 Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową ppor. Jana Bołbotta w gmachu Collegium Iuridicum KUL (ul. Spokojna 1 w Lublinie)