25-lecie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego w sieci

Najmłodszy i największy z lubelskich parków krajobrazowych kończy 25 lat. To doskonała okazja do świętowania, które ze względu na obecną sytuację epidemiczną zostało przeniesione do internetu. Wideokonferencja poświęcona srebrnej rocznicy Skierbieszowskiego Parku Narodowego odbędzie się 30 listopada br. na profilu facebookowym i kanale YouTube Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego.

Skierbieszowski Park Krajobrazowy zajmuje powierzchnię 35 tys. ha i leży w całości lub części na terenie aż ośmiu gmin z powiatów: zamojskiego i krasnostawskiego. Srebrny jubileusz Parku jest okazją do popularyzacji jego walorów przyrodniczych, kulturowych, krajobrazowych i turystycznych, a także do prezentacji działalności Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na jego terenie oraz innych instytucji i organizacji. Podczas poszczególnych sesji referatowych odbywających się w ramach konferencji poznamy m.in.: turystyczny szlak pieszy Śladami ks. Stefana Wyszyńskiego, aktywność gmin Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego czy Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Zamojska”. Szczegółowy program konferencji zamieszczamy poniżej.

Konferencja transmitowana będzie na profilu FB i na kanale YouTube Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Początek 30 listopada 2020 r. o godzinie 10.00.

do-pobraniaDO POBRANIA