Współpraca Lubelszczyzny i Prowincji Henan w turystyce

W dniu 10 listopada 2018 r. na Lubelszczyźnie przebywała 10-osobowa delegacja z Prowincji Henan – regionu partnerskiego Województwa Lubelskiego z panią Zhou Yaoxia, Z-cą Sekretarza Generalnego Administracji ds. Turystyki Prowincji Henan na czele. Wśród uczestników delegacji byli głównie przedstawiciele branży turystycznej z wybranych miast Prowincji Henan. Wizyta była pokłosiem rozmów na temat współpracy podczas oficjalnej wizyty Marszałka w Prowincji Henan w maju br., podczas której podpisano oficjalną umowę o współpracy. Głównym celem przyjazdu delegacji było rozeznanie możliwości współpracy w zakresie turystyki oraz wspólnej promocji regionów.

W ramach krótkiego programu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej, Lubelskiej  Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz biura podróży Watra Travel Sp. z o.o. Podczas spotkania zaprezentowano potencjał turystyczny naszego Województwa, delegacja chińska była pod wrażeniem różnorodności walorów kulturalnych Lubelszczyzny oraz bogatej oferty turystycznej, która ich zdaniem może spotkać się z dużym zainteresowaniem turystów z Chin.

W trakcie rozmów zaproponowano zorganizowanie dłuższej wizyty studyjnej na Lubelszczyźnie dla przedstawicieli biur podróży i dziennikarzy z Chin, podczas której nasi partnerzy będą mieli okazję bliżej poznać ofertę turystyczną Województwa Lubelskiego, w kolejnym etapie współpracy przedstawiciele branży turystycznej z Województwa Lubelskiego mogliby uczestniczyć w podobnej wizycie do Chin. Przedstawiciele chińskiej delegacji poinformowali, że rząd chiński zainicjował nowy program, którego celem jest promowanie kultury wśród społeczeństwa, co z kolei może przełożyć się na wzrost zainteresowania krajami z bogatym dziedzictwem historyczno-zabytkowo-kulturalnym, Chińczycy podkreślili, że Polska cieszy się dużą popularnością wśród turystów z Chin i jest jednym z kluczowych partnerów w ramach inicjatywy „16+1”.

W ramach wizyty delegacja z Henan miała również okazję poznać namiastkę potencjału turystycznego Lublina zwiedzając jedną z jego głównym atrakcji – Stare Miasto.

galeriaGALERIA