Targi Vakantienbeurs

W dniach 15-19 stycznia 2020 w Utrechcie (Królestwo Niderlandów) już po raz pięćdziesiąty odbyły się poświęcone turystyce i podróżom targi Vakantienbeurs, należące do największych targów o tej tematyce na świecie. Poprzednia edycja imprezy zgromadziła ponad 1100 wystawców z całego świata i przyciągnęła ponad 100 tysięcy odwiedzających.

Udział polskich wystawców organizowany był przez Polską Organizację Turystyczną. W ramach wspólnego stoiska zaprezentował się Dom Polski Wschodniej, z materiałami pięciu zrzeszonych w nim województw – Województwa Lubelskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego. Oprócz tego swoją ofertę turystyczną prezentowało m.in. Województwo Małopolskie, Miasto Kraków i Miasto Wrocław.

Targi były okazją do promowania oferty turystycznej naszego regionu, a także wspólnych produktów Polski Wschodniej. Dużym zainteresowaniem cieszył się szlak rowerowy Green Velo, trafiający idealnie w gusta mieszkańców Holandii. Byli oni także zaciekawieni możliwościami zwiedzania Polski Wschodniej i Województwa Lubelskiego camperami. Mieszkańców Niderlandów na Lubelszczyznę przyciąga przede wszystkim przyroda, stąd też duże zainteresowanie Roztoczańskim i Poleskim Parkami Narodowymi, ale też aspekty historyczne i kulturalne związane z takimi miejscami jak Zamość, Kazimierz Dolny czy Lublin, ze swoją architekturą, ofertą muzealną i szeregiem wydarzeń kulturalnych i festiwali w miesiącach letnich.

galeriaGALERIA