Spotkanie z Pełnomocnikiem KRG w Polsce

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Zbigniew Wojciechowski spotkał się z Pełnomocnikiem Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce Ziyadem Raoofem. Podczas wizyty Pełnomocnik KRG przedstawił sytuację w Kurdystanie i na Bliskim Wschodzie, zaprezentował atuty regionu oraz zachęcił lubelskich przedsiębiorców do współpracy z przedstawicielami biznesu autonomicznego Regionu Kurdystanu.

Wicemarszałek wyraził zainteresowanie kooperacją w obszarze współpracy akademickiej, pomocy humanitarnej oraz potencjalnej wizyty inwestorów z Kurdystanu w województwie lubelskim. Poruszone zostały także tematy bezpieczeństwa i stabilności prowadzenia biznesu w regionie. Jednocześnie Wicemarszałek zapewnił Pełnomocnika KRG o wsparciu inicjatyw gospodarczych pomiędzy przedsiębiorstwami z Regionu Kurdystanu i Województwa Lubelskiego.

Kurdystan to autonomiczna jednostka administracyjna będąca federalnym podmiotem Iraku. Znajduje się w jego północnej części, granicząc z Syrią, Iranem i Turcją. Podstawą funkcjonowania Rządu Regionalnego Kurdystanu jest iracka konstytucja. Na terenie KRG znajdują się bogate złoża ropy i gazu ziemnego.

Foto. ks. Mieczysław Puzewicz

galeriaGALERIA