Marszałek Jarosław Stawiarski spotkał się z Ambasadorem RP w Mińsku, Arturem Michalskim

Ambasador RP w Mińsku, Artur Michalski spotkał się z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim. Rozmowy dotyczyły współpracy województwa z partnerem białoruskim oraz promocji Województwa Lubelskiego w Białorusi.

Marszałek Stawiarski wraz z Ambasadorem Michalskim poruszyli również kwestie uczestnictwa Województwa Lubelskiego w wydarzeniach organizowanych przez Ambasadę RP w Mińsku. Najbliższa okazja do takiej współpracy pojawia się już 11 listopada podczas mińskich obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tegoroczne obchody uświetni wysęp artystów a Województwa Lubelskiego oraz możliwość zapoznania się ze specjałami kuchni regionalnej.

Województwo Lubelskie od 2000 roku na podstawie Umowy o współpracy realizuje wspólne przedsięwzięcia z Obwodem Brzeskim. Jest także współautorem Strategii Współpracy Transgranicznej Województwa Lubelskiego, Obwodu Brzeskiego, Wołyńskiego i Lwowskiego. W czerwcu br. województwo prezentowało walory turystyczne regionu podczas „Dnia Polskiego w Mińsku” przygotowanego przez Ambasadę RP w Mińsku.