Dzień Polski w Mińsku

Wystawy, targi językowo-edukacyjne, regionalne stoiska promocyjne a także koncerty i spektakle to główne atrakcje II edycji Dnia Polskiego w Mińsku. W tym roku mieszkańcy stolicy Białorusi mogli odwiedzić stoisko Województwa Lubelskiego. Największe zainteresowanie budziły atrakcje turystyczne i Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Nie brakowało także pytań o możliwości kształcenia czy ofertę turystyczną dla rodzin.

15 czerwca br. w centrum historycznej dzielnicy Mińska, Górnego Miasta, odbył się Dzień Polski w Mińsku. Zorganizowany przez Ambasadę RP w Republice Białorusi gościł przedstawicieli Województwa Lubelskiego, Podlaskiego, Instytutu Polskiego w Mińsku czy Polskiej Organizacji Turystycznej. Wydarzenie oficjalnie rozpoczął pochód lajkonika, któremu towarzyszyli muzycy z krakowskiej kapeli „Mlaskoty”. Zgromadzonych widzów powitali m.in. przedstawiciele władz Mińska i Ambasador RP w Republice Białoruś, Artur Michalski. Wydarzeniem wieczoru był Koncert Moniuszkowski w wykonaniu orkiestry „Akademia”, Białoruskiego Państwowego Chóru Kameralnego oraz solistów Teatru Opery i Baletu Republiki Białoruś pod batutą Aleksieja Frołowa.

Województwo Lubelskie od lat wspiera inicjatywy rozwijające współpracę polsko-białoruską na gruncie zarówno gospodarki jak i kultury. Od 2000 roku na podstawie Umowy o współpracy realizuje wspólne przedsięwzięcia z Obwodem Brzeskim. Jest także współautorem Strategii Współpracy Transgranicznej Województwa Lubelskiego, Obwodu Brzeskiego, Wołyńskiego i Lwowskiego.

galeriaGALERIA