„Tradycyjny Sad” – projekt dla szkół

Uczniów wszystkich typów szkół zachęcamy do udziału w niezwykłym projekcie edukacyjnym TRADYCYJNY SAD! Projekt polega na promocji wiedzy dotyczącej starych odmian drzew owocowych (w tej edycji grusz) oraz na stworzeniu z nich minisadu (składającego się z co najmniej pięciu drzew). 150 szkół, które zrobią to najlepiej, otrzyma od Fundacji BOŚ grant na zakup drzewek i materiałów potrzebnych do pracy.

„TRADYCYJNY SAD” to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Terminarz konkursu związany jest z harmonogramem prac agrotechnicznych. Sadzenie roślin przewidziane jest wiosną, dlatego też rejestracja zespołów trwa do 28 lutego 2019 roku. Finał projektu planowany jest na październik 2019 roku.

Formularz rejestracyjny oraz wszystkie niezbędne informacje o projekcie znajdują się na stronie www.tradycyjnysad.pl. Gorąco zachęcamy szkoły z województwa lubelskiego do uczestnictwa w akcji!

galeriaGALERIA