Rekompensata za nieutrzymywanie świń

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że do 15 września br. można składać wnioski o rekompensatę za nieprzerwane nieutrzymywanie zwierząt z gatunku świnia (sus scrofa) na obszarach objętych programem bioasekuracji.

W naszym województwie o pomoc mogą ubiegać się hodowcy z następujących gmin powiatu bialskiego: Konstantynów, Janów Podlaski, Leśna Podlaska, Rokitno, Biała Podlaska, Zalesie, Piszczac, Kodeń, Terespol z miastem Terespol, Łomazy i Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska.

Warunkami przystąpienia do programu są:

  • złożenie do powiatowego lekarza weterynarii do 14 sierpnia 2017 r. oświadczenia, że gospodarstwo nie spełni wymagań określonych w programie bioasekuracji oraz
  • wykonanie decyzji powiatowego lekarza weterynarii nakazującej zabicie świń utrzymywanych w gospodarstwie lub poddanie ich ubojowi oraz zakazującej wprowadzania do gospodarstwa i utrzymywania w nim zwierząt z gatunków wrażliwych przez okres obowiązywania programu bioasekuracji, tj. do 31 grudnia 2018 r.

Wniosek o przyznanie rekompensaty należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa do 15 września 2017 r.

UWAGA: na dzień złożenia oświadczenia producent rolny musi posiadać świnie w swoim gospodarstwie.

Więcej informacji na stronie arimr.gov.pl.

do-pobraniaDO POBRANIA