Biznes i środowisko

Przeszło 400 przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji ochrony środowiska z województwa lubelskiego wzięło udział w cyklu konferencji „Prawa i obowiązki przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska”.

Inauguracja miała miejsce w Lublinie 16 października br., a dzień później odbyło się spotkanie w Białej Podlaskiej (pisaliśmy o tym tutaj). Kolejne edycje zostały zorganizowane w Chełmie (23 października br.) i w Zamościu (30 października br.). Chełmską odsłonę poprowadził wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, zamojską – Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Przesłaniem konferencji była pomoc w identyfikacji i interpretacji szeregu przepisów regulujących obowiązki przedsiębiorców ponoszących tzw. opłaty środowiskowe m.in. za emisję gazów lub pyłów, pobór wody, odprowadzanie ścieków czy też składowanie odpadów. Wykłady prowadzili eksperci: prof. Anna Haładyj z KUL i dr Adam Lesiuk z UMCS.

Liczny udział przedsiębiorców w naszych spotkaniach świadczy o ważności tej tematyki oraz o dużym zainteresowaniu osób prowadzących działalność gospodarczą kwestiami prawnymi funkcjonującymi na styku biznesu i ochrony środowiska – podkreśla Sławomir Struski, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska, organizatora cyklu konferencji.

galeriaGALERIA