Basznia Dolna – trzecim przystankiem na kulinarnym szlaku wschodniej Polski

Producentów i przetwórców tradycyjnych lubelskich smaków zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej, finałowej już odsłonie tegorocznego święta trzech województw pt. „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Tym razem organizuje ją Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, który festiwalowy przystanek zaplanował na 4 sierpnia br. w Baszni Dolnej. Wydarzenie to, będące jedną z form gospodarczo-turystycznej promocji naszego regionu, jest także doskonałą okazją do zareklamowania i sprzedaży swojego asortymentu przez samych wytwórców.

Warto wiedzieć, że:

  • Udział w festiwalu jest bezpłatny.
  • Organizatorzy zapewniają zakwalifikowanym uczestnikom (z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego oraz podlaskiego) miejsca wystawowe, natomiast stoiska należy zorganizować we własnym zakresie.
  • Zgłoszenie uczestnictwa zobowiązuje wystawców do aktywnego udziału przez cały czas trwania kiermaszu., który będzie się odbywał od godz. 11.00 do 19.00 (organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie celem przygotowania swojego stoiska).
  • Nieodłącznym elementem święta będzie organizacja konkursów dla wystawców na najciekawsze stoisko i najlepszy smak wschodnich ziem Polski. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody!
  • Wydarzeniem towarzyszącym będzie finał 13. edycji kilkudniowego Festiwalu Dziedzictwa Kresów, który odbywa się tu co roku i cieszy dużym zainteresowaniem miłośników Kresów, turystów i miejscowych smakoszy.

Zgłoszenie udziału prosimy przesyłać na załączonym formularzu w terminie do 26 lipca br.:

  • e-mailem na skrzynkę pocztową: rafal.serej@lubelskie.pl
  • lub pocztą tradycyjną na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
ul. A. Grottgera 4, 20-029 Lublin.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z pracownikiem Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL, p. Rafałem Serejem: tel. (81) 44 16 538.

 

do-pobraniaDO POBRANIA

galeriaGALERIA