Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, organizuje XIV edycję konkursu „Lubelskie Smaki 2017” pod hasłem ”Kuchnia polska”. Nad doradztwem merytorycznym będzie czuwać Stowarzyszenie Euro-Toques Polska oraz Stowarzyszenie Lubelskich Kucharzy. Konkurs zaplanowaliśmy na 3 czerwca 2017 r. w Targach Lublin w Lublinie w godzinach od 8.30-18.00. Konkurs ma charakter ogólnopolski, skierowany jest do zawodowych kucharzy oraz młodzieży kształcącej się w zawodzie kucharza.

3 czerwca (tj. sobota) do rywalizacji przystąpią uczniowie, w godz. 8.30-12.00, a profesjonaliści – zawodowi kucharze, w godz. 14.00-18.00.

Już po raz drugi odbędzie się Konkurs dla Dzieci – Junior, który rozpoczynamy od godziny 10.30. Konkursie mogą brać udział dzieci w wieku od 8 do 13 lat.

Warto dodać, że rywalizacja będzie miała charakter publicznej prezentacji, a dzięki lokalizacji w Targach Lublin, będzie ją mógł śledzić każdy zainteresowany. Konkursowi będzie towarzyszyć ciekawy program dla publiczności, który przewiduje atrakcje o charakterze kulinarnym i promocyjnym, między innymi degustacje produktów regionalnych. Głównym celem konkursu jest promocja naszego regionu przez niezwykłe smaki charakterystyczne dla Ziemi Lubelskiej, tak często zapomniane. Bardzo zależy nam na licznym udziale publiczności, dlatego będziemy chcieli przeprowadzić szeroko zakrojoną akcję informującą.

do-pobraniaDO POBRANIA

Regulamin_Profesjonalisci_LubelskieSmaki_2017

Regulamin_Szkoly_LubelskieSmaki_2017

Formularz_zgloszenia_2017_Profesjinalisci

Formularz_Szkoly_LubelskieSmaki_2017

 

Impreza towarzyszącą konkursowi będzie Sport Festival, który zgromadzi wielu miłośników biegów.

Sport Festival to wydarzenie zorganizowane w strefie mety największej imprezy biegowej po prawej stronie Wisły, tj. Międzynarodowego Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” oraz 5-go PKO Półmaratonu Solidarności, przeznaczone dla rodzin uczestników Biegu  i mieszkańców Lublina.

To przyciągające corocznie wiele tysięcy osób święto sportu i biegania w stolicy województwa lubelskiego będzie miało w tym roku szczególny charakter, ponieważ 3 czerwca świętujemy wspólnie jubileusz 25- lecia Międzynarodowego Biegu Solidarności.

Z tej okazji, oprócz biegu głównego, zaplanowano również 8 biegów towarzyszących, tj.:

Bieg (bieg ulicami miasta na dystansie 3000m) w kilku kategoriach w podziałem na kobiety i mężczyzn w wieku od 4 klasy szkoły podstawowej po studentów, osoby starsze i niepełnosprawne;

Bieg VIP  – zmagania sportowe znanych i lubianych, biegających na co dzień i od święta mieszkańców naszego miasta, a przede wszystkim rywalizacja sportowa reprezentantów lubelskich firm;

Biegi dziecięce – w kategoriach klas 1-3 szkół podstawowych, a także wszystkich grup wiekowych przedszkolaków,

Sztafeta rodzinna z Bocianem – bieg rodziców z dziećmi, prawdziwe święto rodziny, a przede wszystkim doskonała zabawa z okazji weekendu Dnia Dziecka.

Linia mety biegów umiejscowiona została we wnętrzu hali wystawienniczej Targów Lublin S.A. tj. w samym sercu Sport Festivalu.

Sport Festival to święto sportu, które zgromadzi nie tylko biegaczy, ale również ich rodziny, kibiców, pasjonatów sportu i zdrowego stylu życia oraz tych, którzy przyjdą spędzić z nami aktywnie Dzień Dziecka.

Na Sport Festivalu na miłośników aktywnego trybu życia czekać będą związane ze sportem i rekreacją. Dodatkowo będzie możliwość zaopatrzenia się w odzież i obuwie sportowe, odżywki, suplementy diety, zdrową żywność oraz inne produkty skierowane do osób ceniących zdrowy styl życia oraz wszystkich tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Podczas imprezy nie zapominamy także o weekendzie Dnia Dziecka. W Targach Lublin oraz w sąsiadującym z nimi Parku Ludowym na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji – biegi dziecięce, sztafety rodzinne oraz zabawy w specjalnie przygotowanej strefie zabaw.