Wiosenne promocje i rajdy GREEN VELO

Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO, uznany za Turystyczny Produkt Roku, zdobywa sobie sympatyków w kraju i poza jego granicami. Tylko tej wiosny trasa promowana była w Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Warszawie, Kijowie i Berlinie, a w najbliższych dwóch tygodniach na lubelskim odcinku szlaku zapowiadane są trzy rowerowe rajdy.

Ostatnia z wielkich prezentacji GREEN VELO odbyła się 11 czerwca 2017 r. w samym centrum Berlina, pomiędzy Bramą Brandenburską a Statuą Zwycięstwa. W festynie, promującym zdrowy tryb życia, w tym aktywną turystykę uczestniczyło ok. 250 wystawców. Stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego, przygotowane przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego , przy współpracy z Lubelskim i trzema innymi regionami Polski Wschodniej (szlak GREEN VELO przebiega przez: Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Lubelskie, Podkarpackie i Świętokrzyskie), cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, bo w dniu festynu Berlin był miejscem zlotu gwiaździstego ok. 100 tys. rowerzystów. Wielu z nich dopytywało o warunki i atrakcje na szlaku przebiegającym przez pięć regionów Wschodniej Polski. Pozytywne nastroje i ciekawość podsycały też projekcje filmu 5 D (można go obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=f913xVBMhQI) ze szlaku, prezentowane w specjalnej kapsule. A przed nią nie brakowało map, informatorów i innych folderów opisujących przebieg i walory trasy liczącej ponad 2 tys. km.

Warto zaznaczyć, że stoisko GREEN VELO (z kinową kapsułą) było niemniej oblegane podczas Dni Kijowa, odbywających się w ostatni majowy weekend. Promocje w stolicy Ukrainy zorganizowały: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

W najbliższym czasie na lubelskim odcinku Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO w naszym regionie odbędą się aż trzy rajdy z udziałem uczestników z Polski i z zagranicy:

  • Międzynarodowy Rajd „Roztocze Tour” – po GREN VELO i po Centralnym Szlaku Rowerowym Roztocza Polska/ Ukraina – 15-18 czerwca 2017 (informacje: www.quand.com.pl)
  • Rajd Rowerowy GREEN VELO Włodawa – Chełm – 24 czerwca 2017 (www.lubelskietravel.pl)
  • XIX Nadbużański Rajd Rowerowy Sławatycze – 1 lipca 2017 (www.rajd.nadbugiem.pl)