Szlak Green Velo na targach w Berlinie

Przyroda, różnorodność krajobrazu, chęć przeżycia przygody i odkrywania nowych, ciekawych miejsc – to najczęstsze odpowiedzi na pytanie „Dlaczego chciałbyś odwiedzić Szlak Green Velo?”, które zadawaliśmy odwiedzającym stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego podczas targów ITB Berlin (8-12.03.2017). Wiodąca na świecie impreza dla branży turystycznej, była doskonałą okazją do zaprezentowania walorów najdłuższej trasy rowerowej w Polsce, przebiegającej m.in. przez województwo lubelskie.

 

Motywem przewodnim polskiego wystąpienia była turystyka rowerowa. Zgodnie z oczekiwaniami zainteresowanie szlakiem Green Velo było ogromne. Pytania dotyczyły zarówno atrakcji turystycznych jak i praktycznych informacji pomocnych w planowaniu podróży oraz gotowych ofert przyjazdowych.

Promocję szlaku wspierał Krystian Herba – finalista drugiej edycji programu Mam talent, człowiek, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie, pięciokrotny rekordzista Guinnessa. Pokazy akrobacji rowerowych w jego wykonaniu połączone z konkursami dla publiczności, były magnesem przyciągającym mnóstwo osób.

Warto dodać, że Polska znalazła się w gronie 10 najlepszych tegorocznych wystawców w konkursie Best Exhibitor Award ITB 2017.

Organizatorem stoiska Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, będącego częścią Polskiego Stoiska Narodowego, była Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Departamentem Promocji i Turystyki UMWL oraz Polską Organizacją Turystyczną.