Świąteczne XV spotkanie z cyklu „Środa z Ambasadorem”

Świąteczne XV spotkanie z cyklu „Środa z Ambasadorem” było wyjątkowe. W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego gościliśmy aż czterech Ambasadorów Województwa Lubelskiego – Ewę Dados – dziennikarkę Radia Lublin, inicjatorkę akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Ryszarda Montusiewicza – redaktora naczelnego i dyrektora oddziału TVP 3 w Lublinie, który reprezentował zespół „Panoramy Lubelskiej”, młodzieżową drużynę robotyki z Kraśnika – Spice Gears-Team 5883 oraz Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego  w Lublinie.

Gospodarz spotkania Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa witając gości wymieniał ich największe osiągnięcia. Gratulował i dziękował naszym gościom i wszystkim 62 dotychczasowym Ambasadorom Województwa Lubelskiego za godne i wspaniałe reprezentowanie naszego regionu. 

Ewa Dados podsumowując tegoroczny 27 finał akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przypomniała, że ciągle trwa jeszcze pogotowie akcyjne. Paczki z darami nadal docierają do osób potrzebujących. Wszędzie gdzie wolontariusze akcji przywożą paczki, oprócz podziękowań słyszą zapewnienia osób obdarowywanych, że dla nich najważniejsza jest pamięć i świadomość, że przyjaciele są obok nich – dodała dziennikarka Radia Lublin.

Ewa Dados przybyła na spotkanie z grupą najmłodszych wolontariuszy ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Klonowica w Lublinie, którzy odśpiewali swoją akcyjna piosenkę.

Dla nas to gorący czas kolędowania – przyznał Zbigniew Romanowicz kierownik Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego – W 2019 roku zagraliśmy ok. 140 koncertów. Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego otwiera nam wiele możliwości. Jesteśmy chętnie zapraszani – dodał.

W kwietniu przyszłego roku odbędą się główne obchody 60 lecia istnienia „Jawora”.

Z kolei w styczniu swoje 35-lecie będzie obchodziła „Panorama Lubelska”- popularny program informacyjny TVP3 Lublin. W 2017 roku uruchomiliśmy nowe studio emisyjne, „Panorama Lubelska” ma też zmienioną szatę graficzną. Zwiększyła się ilość emisji programuinformował Ryszard Montusiewicz każdego miesiąca wiadomości  z regionu lubelskiego ogląda około 3,5 miliona osób. Dzięki wytężonej pracy zespołu „Panoramy” trafiają one również często na antenę ogólnopolską. Informacje o naszym województwie docierają do telewidzów na całym świecie – dodał dyrektor TVP 3  w Lublinie.

Ogromne zainteresowanie wywołała prezentacja robota, którego specjalnie na październikowe mistrzostwa świata w Dubaju zbudowali mistrzowie robotyki z drużyny Spice Gears – Team 5883. Dariusz Głuchowski, lider mentorów drużyny prezentując jego umiejętności rzucania piłkami przypomniał, że Spice Gears Team zdobył w Dubaju nagrodę za bezpieczeństwo, przyznawaną za zachowanie się zespołu w trakcie zawodów i budowę urządzenia. Zaprosił również na najbliższe zawody w robotyce, które odbędą się na początku lutego 2020 roku w Kraśniku.

Prowadzący spotkanie Remigiusz Małecki – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego poinformował, że rusza kolejna edycja Ambasadora Województwa Lubelskiego. Szczegółowe zasady zgłaszania kandydatów znajdują się na stronie www.lubelskie.pl (kliknij). Gala przyznania tego zaszczytnego tytułu odbędzie się 15 lutego 2020 roku.    

Świąteczne XV spotkanie z cyklu „Środa z Ambasadorem” zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

galeriaGALERIA