Ślązacy polubili Roztocze

Mieszkańcy Śląska przyjeżdżają w Lubelskie, aby odpocząć w bliskim kontakcie z naturą. Wśród różnych lokalizacji zdecydowanie wybierają Roztocze, a ostatnio, wzorem mieszkańców Warszawy, coraz chętniej wybierają zielone Polesie i Dolinę Bugu.

Region Lubelski promował swoje turystyczne atrakcje na Targach Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Chorzowie (17-19 maja). Lokalizacja wydarzenia – w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku, tuż przy Stadionie Śląskim, wpłynęła na bardzo dużą frekwencję mieszkańców aglomeracji górnośląskiej. Wielu z nich przyjeżdżało wprost z rowerowych ścieżek i wchodziło do targowego namiotu z rowerami.
I ta forma aktywnej turystyki dominowała wśród zapytań o możliwości wypoczynku w naszym regionie. Wielu targowych gości przyznało, że zna Roztocze i tamtejsze rowerowe szlaki i ścieżki, w tym Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO, a na stoisku pytali o inne, szczególnie nadbużańskie odcinki tej trasy.
Mieszkańcy Śląska znajdują się w czołówce krajowych turystów odwiedzających Lubelskie, tuż za mieszkańcami aglomeracji warszawskiej, łódzkiej oraz sąsiadujących z naszym regionem województwami mazowieckim, podkarpackim i świętokrzyskim. Podczas rozmów na stoisku mówili jednak, że przed częstszymi przyjazdami powstrzymują ich utrudnienia komunikacyjne związane z przeciągającymi się remontami głównych szlaków kolejowych i drogowych.
Poza ulubionym przez nich Roztoczem, Ślązacy dość dobrze znają Lublin, Kazimierz Dolny i Zamość, gdzie przyjeżdżają w wakacyjnym sezonie na duże festiwale i inne masowe imprezy. Wśród targowych gości stoiska pojawili się też motocykliści, ceniący sobie wyprawy w Lubelskie dla pięknych krajobrazowo tras.

W promocji Regionu Lubelskiego w Chorzowie uczestniczył przedstawiciel Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, a wspierali go specjaliści z Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu oraz Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Przed wakacjami Region Lubelski będzie jeszcze promował walory i ofertę turystyczną podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty (9 czerwca) – na stoisku szlaku GREEN VELO, współorganizowanym przez pięć województw Polski Wschodniej.