O GREEN VELO na PGE Narodowym

Promocja Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO była jednym z mocniejszych akcentów 23. Pikniku Naukowego na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

W wydarzeniu, zorganizowanym 11 maja przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, uczestniczyło ponad 200 instytucji z kraju i z zagranicy. Promocyjne stoisko GREEN VELO zorganizowało Województwo Warmińsko-Mazurskie przy współpracy z pozostałymi regionami Polski Wschodniej, przez które przebiega ten szlak, czyli Lubelskim, Podkarpackim, Podlaskim i Świętokrzyskim. Warszawiacy odwiedzający stoisko ustawiali się w długich kolejkach do kapsuły 5D, w której mogli odbyć wirtualną podróż wybranymi odcinkami GREEN VELO. Podczas kilkuminutowego seansu, obok oglądania trójwymiarowego obrazu, można poczuć różne efekty wizualne, dźwiękowe , ale też np. ruch, czy podmuch wiatru.

Zgodnie z podstawowym przesłaniem pikniku jako imprezy rodzinnej, w tym dla rodzin z małymi dziećmi, na stoisku zorganizowano strefę zabawy, w której nie brakowało zgadywanek, rebusów, kolorowanek promujących szlak GREEN VELO i walory turystyczne Polski Wschodniej.   

Wielu z odwiedzających, którzy jeździli już Wschodnim Szlakiem Rowerowym, pytało o nowe atrakcje i miejsca noclegowe zarówno na samej trasie, jak i w jej sąsiedztwie. Dużym powodzeniem cieszyły się mapy, atlasy i inne wydawnictwa z prezentacją przebiegu GREEN VELO w poszczególnych regionach.

Na stoisku pojawili się też reporterzy radiowej 1 i 3, którzy na żywo nadawali relacje z Pikniku Naukowego.

Przypomnijmy, że Wschodni Szlak Rowerowy liczy ok. 2 tys. km, a w naszym regionie ok. 400 i przebiega m.in. przez: Dolinę Bugu, Polesie, Lasy Sobiborskie, Pagóry Chełmskie i Roztocze. Województwa Wschodniej Polski promują wspólnie szlak i jego atrakcje na różnych targach i festynach – najbliższe takie wydarzenie – Wrocławskie Święto Rowerzysty odbędzie się 9 czerwca.