Już wkrótce amatorzy aktywnego wypoczynku masowo wyruszą na rowerowe trasy. Chętnie odwiedzane i cenione przez rowerzystów są m.in. tereny w okolicach Kazimierza Dolnego. Od kilku miesięcy dostępny jest darmowy przewodnik po Kazimierzu Dolnym i okolicach w formie aplikacji na urządzenia mobilne.
Funkcją przewodnika przydatną dla turystów lubiących aktywnie spędzać czas jest zbiór tras spacerowych, rowerowych i nordic walking. Łączna długość wszystkich wyznaczonych tras to 1200 km. Aktywne mapy oparte o sygnał GPS pozwolą łatwo dotrzeć do miejsca startu danej trasy, a potem ułatwią nawigowanie podczas wycieczki. Do każdej z tras dołączony jest opis oraz zdjęcia. Przypisane są także ciekawe miejsca, zabytki i inne atrakcje znajdujące się na trasie lub w jej pobliżu. Wszystkie obiekty zostały podzielone na kategorie, każdy z nich posiada swoją wizytówkę z opisem, danymi teleadresowymi, zdjęciami oraz położeniem.
W aplikacji znaleźć także można stale aktualizowane, kalendarium najważniejszych wydarzeń z okolicy oraz aktualności. Dokładna i aktualna prognoza pogody z regionu pozwoli lepiej zaplanować pobyt i formy aktywności.
Przewodnik pokazuje turystom odwiedzającym nasz region, że Kazimierz Dolny to nie tylko Rynek, Zamek i Korzeniowy Dół. To także setki malowniczych tras prowadzących przez wąwozy, leśne i polne ścieżki, dziesiątki punktów widokowych. Unikalne przyrodniczo miejsca idealne do aktywnego spędzania czasu.

Przewodnik można pobrać bezpłatnie na urządzenia z systemem Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.kazimierz_dolny&showAllReviews=true

i OS: https://itunes.apple.com/pl/app/kazimierz-dolny/id1406351638?l=pl&mt=8

Przewodnik został stworzony przez Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.