Mistrzowska środa z Ambasadorem

W ósmym spotkaniu z cyklu „Środa z Ambasadorem” gościliśmy piłkarki ręczne MKS Perła Lublin i ich trenera Roberta Lisa.  Ambasador Województwa Lubelskiego z 1999 r. to aktualny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski oraz europejskiego Challenge Cup. Dwa ostatnie trofea piłkarki MKS-u zdobyły w 36 godzin, co już na stałe zapisało się w historii zawodowego sportu w Polsce.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo miłym akcentem. Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego otrzymał klubową koszulkę MKS z nr 1 i swoim nazwiskiem. Manager ds. marketingu Marta Daniewska przekazując koszulkę w imieniu zespołu i w towarzystwie kapitan Weroniki Gawlik i trenera Roberta Lisa podkreśliła, że to wyraz wdzięczności klubu za wsparcie Województwa Lubelskiego.

Dziękując za sympatyczny prezent Marszałek zapewnił o tym, że to wsparcie będzie trwało.

Jesteście najlepszymi Ambasadorkami Województwa Lubelskiego – dodał Jarosław Stawiarski. 

Jestem kibicem MKS Lublin od wielu lat. Pamiętam czasy występów legend klubu Wioletty Lubereckiej, Iwony Nabożnej, Małgorzaty Majerek – mówił do wyjątkowo licznej grupy przedstawicieli mediów oficjalnie otwierając spotkanie Zbigniew Wojciechowski Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – dla mnie to piękne wspomnienia. Życzę drużynie nawiązania do wspaniałych sukcesów MKS-u nie tylko w kraju ale także w międzynarodowych rozgrywkach – dodał Wicemarszałek Wojciechowski, który wspólnie z Weroniką Gawlik gościł wcześniej w porannym programie TVP Lublin „Między Wisłą i Bugiem” (materiał dostępny na stronie TVP3 Lublin )

Obaj Marszałkowie na oczach zgromadzonych przedstawicieli mediów mieli okazję sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności. Obserwując skuteczność rzutów do ustawionej w hallu Urzędu Marszałkowskiego bramki można stwierdzić, że gdyby MKS Lublin prowadził nabór do męskiej sekcji, to dwóch zawodników z potencjałem już jest.

Przedstawicielki Ambasadora Województwa Lubelskiego – obok Pani kapitan Weroniki Gawlik także Aneta Łabuda, Joanna Szarawaga, Sylwia Matuszczyk opowiadały o swoich celach na rozpoczęty sezon. – Nie ukrywam, że pierwszy ligowy mecz kosztował nas trochę tremy bo wiemy, że w Lublinie mistrzostwo to już niemalże obowiązek – mówiła uśmiechając się Weronika Gawlik. Dla nas celem są dobre występy, walka w każdym meczu i zachowanie zdrowia do końca sezonu – podkreślały zgodnie pozostałe zawodniczki. Wprawdzie nie mówimy tak dobrze po Polsku ale zgadzamy się z naszymi koleżankami – dodawały Walentina Blazević, Gabriela Besen i Mia Moldrup

Nie chcę składać żadnych deklaracji – wtórował trener Robert Lisale zapewniam, że dziewczyny dadzą z siebie wszystko. Naszym celem są jak zwykle zwycięstwa, jak najlepsze wyniki. Postaramy się również jak najlepiej zaprezentować się w Lidze Mistrzyń. Zapytany jak radzi sobie z 17 kobietami z drużyny przyznał, że to bardzo trudne pytanie – Staram się aby wszystkie były zadowolone z naszej współpracy – dodał Robert Lis.

Na koniec spotkania wszyscy zgromadzeni w Urzędzie Marszałkowskim goście – zachęceni umiejętnościami Panów Marszałków – rzucali piłkami do ustawionej bramki. W tym tą meczową „klejącą” się do rąk. Co okazało się być niemałą atrakcją. Próby były liczne i z różnym skutkiem.

Cykl „Środa z Ambasadorem”, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, przypomina, prezentuje i promuje osoby, instytucje i przedsiębiorstwa nagrodzone honorowym tytułem i statuetką „Ambasador Województwa Lubelskiego”. W dotychczasowych 20 edycjach taki tytuł otrzymało 61 „Ambasadorów”. W poprzednich spotkaniach naszego cyklu zaprezentowali się: Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie (Ambasador WL z 2005 r.), Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (Ambasador WL z 2000 r.). Stadnina Koni Janów Podlaski (Ambasador WL z 2000 r.), Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy z Puław (Ambasador WL z 2015 r.), Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy z Puław (Ambasador WL z 2008 r.), ojciec dr Filip Buczyński – założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (Ambasador WL z 2008 r.) oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej (Ambasador WL z 2014 r.)

galeriaGALERIA