Lubelskie w mieście Kopernika

Dużym sukcesem zakończyła się pierwsza targowa promocja Regionu Lubelskiego na IX Targach Turystycznych WYPOCZYNEK w Toruniu, w dniach 13-14 kwietnia. Towarzyszący wystawie Toruński Festiwal Smaków, traktowany przez mieszkańców jako przedświąteczny kiermasz, przyciągnął wiele osób, w tym całe rodziny.

Torunianie, tłumnie odwiedzający nasze regionalne stoisko, pytali przede wszystkim o ofertę turystyki rodzinnej, szczególnie na wsi, w atrakcyjnych kwaterach agroturystycznych. Były one promowane m.in. przez obecnych na stoisku przedstawicieli Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec. Zainteresowanie turystyką wiejską potęgowało, usytuowane naprzeciwko lubelskiego, duże stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym promowany był katalog obiektów Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”.

Goszczący na targach minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził nasze regionalne stoisko i chwalił lubelskie produkty, w tym miody Apisu. Minister z przyjemnością przyjął zestaw naszych regionalnych markowych produktów

„Fun packi” z produktami regionalnymi były też, obok zestawów wydawnictw promocyjnych, nagrodami w konkursie z wiedzy o Regionie Lubelskim. Torunianie i inni targowi goście bardzo chętnie brali udział w tych konkursach, choć przyznawali, że nie byli jeszcze w naszym regionie i słabo go znają. Najlepiej rozpoznawalnymi miejscami są Lublin, Zamość, Kazimierz Dolny, a nieco mniej Nałęczów. Natomiast największe zainteresowanie wzbudziły najbardziej zielone tereny naszego województwa z Poleskim i Roztoczańskim Parkiem Narodowym oraz trasy rowerowe, w tym Wschodni Szlak Rowerowy GREEN VELO.

Przy jednym z wejść do targowej hali mieliśmy dodatkową promocję w postaci wystawy wybranych fotogramów z corocznych konkursów na najlepsze zdjęcie z Regionu Lubelskiego. Lubelskie stało się też tematem relacji i wywiadów, które na naszym stoisku realizowały ekipy TVP 3 Bydgoszcz oraz lokalnej TV Toruń.    

Regionalne stoisko, zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego – Departament Promocji, Sportu i Turystyki, obsługiwał pracownik tego departamentu, a wspomagali go przedstawiciele: Poleskiego Parku Narodowego, Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej oraz Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec.  

Kolejna turystyczna prezentacja naszego regionu zaplanowana jest 17-19 maja na Targach Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Chorzowie, a promocja szlaku GREEN VELO na Pikniku Naukowym PGE Narodowy w Warszawie (11 maja) oraz podczas Wrocławskiego Święta Rowerzysty (9 czerwca).

galeriaGALERIA