Lubelskie na World Travel Show

Region Lubelski bardzo mocno zaakcentował swoją obecność i różnorodną ofertę na największych turystycznych targach w kraju. IV edycja World Travel Show przyciągnęła ok. 70 tys. odwiedzających.

Wystawa odbyła się w dniach 18 – 20 października 2019 roku w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Międzynarodowe Targi Turystyczne łączyły kilka wystaw tematycznych: Salon Turystyki Krajowej i Zagranicznej, Salon Camper&Caravan, Warszawski Salon Jachtowy oraz Warsaw Ski & Outdoor Show. W ramach pierwszego wiodącego Salonu Turystyki Krajowej i Zagranicznej odbywał się, ulubiony przez publiczność, Festiwal Podróżników, wypełniony spotkaniami ze znanymi globtroterami, m.in.: Martyną Wojciechowską, Przemkiem Kossakowskim, Beatą Pawlikowską, Aleksandrem Dobą. W tej części wystawy rozgrywał się też barwny i obfitujący w zapachy orientu Festiwal Kultur Azji (za sprawą Indii, które były oficjalnym krajem partnerskim targów).

Nasz region zaprezentował się na dużym stoisku, zorganizowanym przez Departament Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego we współpracy z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną. W obsłudze stoiska i trzydniowej targowej promocji organizatorów wsparli sprawdzeni partnerzy z regionu, reprezentujący Miasto Zamość oraz Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Centrum Informacji Turystycznej z Białej Podlaskiej, Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina, Poleski Park Narodowy, Roztoczańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne z Suśca. Ciekawym uzupełnieniem regionalnego stoiska była duża wystawa fotogramów z minionych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”.

Odwiedzający stoisko brali chętnie udział w konkursach wiedzy o regionie, premiowanych zestawami naszych wydawnictw i materiałów promocyjnych. Przedstawiciele Muzeum Sił Powietrznych przygotowali bardzo atrakcyjne, szczególnie dla dzieci, pokazy i mini warsztaty plecionkarskie – wyplatania bransoletek z nici pozyskiwanych z lin spadochronowych oraz sklejania drewnianych samolotów. Na regionalnym stoisku mieliśmy też gościnne pokazy i warsztaty żonglerki prowadzone przez lubelskich sztukmistrzów, a także ciekawe prezentacje minerałów i skamieniałości z kolekcji Młyna Hipolit z Nowego Gaju k. Wojciechowa. Nasi goście reprezentowali miasto Lublin i Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów”, które – jako zdobywcy Polskich Marek Turystycznych w pierwszej edycji programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej – były promowane na stoisku POT, sąsiadującym ze stoiskiem Regionu Lubelskiego.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających nasze stoisko cieszyły się wydawnictwa regionu promujące turystykę aktywną, szczególnie mapy i atlasy Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO, a także zmodernizowanego Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza, wiodącego przez całe pasmo w granicach Polski i Ukrainy – od Kraśnika przez Zwierzyniec, Hrebenne, Rawę Ruską po lwowskie przedmieście Brzuchowice.

Warto dodać, że turystyczne atrakcje i oferta Regionu Lubelskiego były widoczne w wielu miejscach World Travel Show. Własne stoiska miały m.in.: Miasto i Gmina Parczew, Lokalna Grupa Działania „Kraina wokół Lublina”, Lokalna Organizacja Turystyczna GOTANIA, BT QUAND oraz nowoutworzona turystyczna atrakcja Archipelag Roztocze. W ramach Grupy Uzdrowiska Polskie prezentował się Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów SA, a na stoisku „Odpoczywaj na wsi” Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi były promowane oferty agroturystyczne i hity turystyki wiejskiej ze wszystkich polskich regionów, w tym lubelskiego.

Urząd Marszałkowski WL wspólnie z Lubelską Regionalną Organizacją Turystyczną zorganizuje jeszcze tej jesieni dużą turystyczną prezentację na targach TT WARSAW w dniach 21-23 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a wcześniej zaprezentuje Lubelskie na narodowym stoisku POT podczas World Travel Market w Londynie, w dniach 3-6 listopada.

galeriaGALERIA